Už jste slyšeli o novém modelu značky FV-Frangivento?

I když se zajímáte o svět automobilů, možná jste o automobilce FV-Frangivento doposud neslyšeli. Tato automobilová značka není ve světě automobilů zatím zrovna zažitá a známá, naopak se jedná spíše o jednu velkou neznámou. I když po ukázce nového vozidla z dílny této značky se pravděpodobně vepíše do paměti nejen fanouškům automobilového světa. Novinka z dílny značky FV-Frangivento totiž ukázala světu naprosto nový model, který má pod kapotou skrývat neuvěřitelných 1010 koní! Tímto modelem je Asfane DieciDieci a model byl ukázán světu na konci letošního května.  

I když se vám může zdát název nového modelu zmiňované takřka stále neznámé automobilky krkolomný nebo špatně zapamatovatelný, když si to přeložíte, snadno si nový model automobilky zapamatujete. V překladu znamená DieciDieci “deset, deset”, Asfane pak v překladu něco jako “to se nedělá”. Pokud bychom tedy měli laicky přeložit z počátku krkolomný název, přeložili bychom nový vůz jako automobil o víc než tisících koních, který se nedělá.  

Nový model automobilky zaměřující se na výrobu supersportů byl ukázán v Národním automobilovém muzeu v Turíně.  

Zatím se toho o automobilu moc neví 

Možná se ptáte, jak takový automobil vypadá. Bohužel vám zklameme, zatím toho k dispozici moc není, informováni jsou hlavně ti, kteří viděli automobil na vlastní oči. Podle všeho se jedná o hybrid se strukturálními částmi, které jsou vyrobeny z hliníku a také karbonu. Vzadu má být zážehový motor, přední kola mají být podle všeho poháněna elektřinou.  

Projekt známý, neznámý 

O tomto projektu lze říct, že je známý, neznámý. Přece jenom koncept vozidla byl ukázán už před třemi lety, jednalo se o zrozený sen zakladatelů zmiňované automobilky. Tehdy však na výrobu vozidla nebyly peníze, nyní se však třetí společník plácnul přes kapsu.