Jaká automobilka věří vodíku?

Nyní zažíváme celou řadu novinek – tedy hlavně ve světě automobilů. Pokud se zajímáte o automobily, pak vám jistě neunikly aktuální výstavy, na nichž se ukázaly nové vozy oblíbených a kvalitních automobilek. V nedávné době se ukázal světu i nový Rolls Royce, který předčil veškerá očekávání. Na scénu se ale taky dostává Toyota, která se nadchla zejména pro vodík. Kolik konceptů nyní propracovává a na co se můžeme těšit?

Pokud sledujete svět automobilů, tak si jistě klepete na čelo, když se všechny automobilky zaměřují na elektromobily. Je to samozřejmě krok dopředu, ale automobilky by si měly uvědomit, že není tolik dobíjecích zařízení ještě k dispozici, proto by s elektromobily rozhodně neměly spěchat. Toyota se proto rozhodla jít proti proudu, což se obvykle vyplácí. Jít proti proudu totiž znamená vyniknout a zaujmout něčím zcela jiným, co ostatní nemají – například vodík.

Z dílny automobilky Toyota mají vyjet dva vozy, které elektřinu obstarává naprosto samo auto z vodíku.

Jaké vozy to jsou?

Prvním vozem, který vyjede z garáže této automobilky, bude Toyota Fine-Comfort Ride. Jedná se o auto, které bude doslova superluxusní a bude zároveň konkurentem Mercedesu-Benz třídy S. Samotný vzhled ale není zrovna dvakrát sympatický. Interiér ale doslovně nadchne. Zatím se Toyota k tomuto vozu moc nevyjádřila, ale jisté je to, že tankuje vodík, který se opravdu rychle načerpá a dojezd auta bude díky němu tisíc kilometrů na jedno natankování.

A jaký bude druhý vůz?

Druhým vozem, který bude poháněn vodíkem, bude autobus Sora. Ten je vyráběn speciálně pro olympijské hry v Tokiu. Tento autobus pojme skoro 80 lidí a bude vybaven tou nejmodernější technikou, kamerami a taky inteligentním řízením. Kamery budou sloužit hlavně proto, aby sledovali situaci kolem autobusu, tudíž aby nedocházelo ke srážkám s cyklisty nebo chodci. Informace o okolí autobusu budou vždy ihned předávány řidičům.