Když moto oblečení, tak z kůže nebo z textilu?

Dnes jsou motorky čím dál oblíbenější. Milují je už nejen pánové, ale taky dámy. Je však nutné poznamenat, že pořízení motorky není zrovna levnou záležitostí. Nejen, že se musí koupit samotná motorka, ale k ní je třeba koupit plachtu, která ochrání motorku před deštěm, před prachem i před sněžením. Taky je třeba koupit si chrániče, které zmírní náš pád, pokud by k němu došlo. Do této kategorie spadá i moto přilba, která je nutností a samozřejmostí. Utratit se musí i za oblečení na motorku, bez kterého na silnou motorku nesedneme. Otázkou však je – oblečení má být z textilu nebo z kůže?

Oblečení na motorku dnes koupíte v jakýchkoli kamenných prodejnách tohoto zaměření nebo ho koupíte i v internetových obchodech. Při koupi oblečení už ale musíte mít jasno, jestli ho chcete z textilu nebo z kůže.

Pokud zatím nevíte, přinášíme vám srovnání.

Výhody a nevýhody textilu:

Textilní oblečení na motorku je levnější, což je asi nejdůležitější výhoda. Bohužel nevydrží tak dlouho, jako oblečení z kůže. Materiál totiž není tak pevný, za to je však pohodlnější. Většinou není textilní oblečení voděodolné (pokud si tedy přímo voděodolnou kombinézu nekoupíte). Při jízdě v dešti tak můžete chytnout pěknou rýmu.

Co je však pozitivní, tak je to, že textilního oblečení na motorku je všude mnoho. Nabídka je skutečně velká, jenom to chce vybrat si.

Výhody a nevýhody kůže:

Kůže je bohužel dražší záležitostí, ale vydrží mnohem déle než textil. Když si koupíte moto oblečení z kůže, nemusíte si kupovat voděodolný hábit, protože jen tak rychle nepromoknete. Je nutné poznamenat, že materiál je sice pevnější, ale díky tomu není tak pohodlný jako textilní, bohužel. Taky nenajdete tak velkou nabídku koženého oblečení na motorku.

Co se týče vzhledu, kožené oblečení je elegantnější a více mužům sluší než to textilní.