McLaren F1 na prodej!

O svět automobilů se většinou zajímají hlavně pánové, ale v poslední době jsou do tohoto světa zapálené i ženy. I ženy chtějí jezdit ve fantastickém voze, v němž budou obdivovány muži. Samozřejmě si asi netroufnou na závodní auta, ale pokud by to byl takový McLaren, tak by se v něm určitě taky chtěly povozit. Kupodivu je jeden McLaren na prodej, a to konkrétně McLaren F1, který je velice vzácný, supersportovní automobil.

Pokud se ptáte, proč je tento automobil tak vzácný, tak je to z toho důvodu, že ho Britové vyrobili jenom v pouhých 106 kusech. Není se čemu divit, když tento „limitovaný“ automobil byl ihned fuč. A není se taky čemu divit, když obrovskou pozornost získal zrovna ten, který z nich má nejméně najeto a který je zrovna na prodej.

Kolik má najeto?

McLaren F1, který je aktuálně na prodej, má najeto pouze 239 kilometrů. Pokud by vás však zajímala cena tohoto vozu, tak ta se bohužel neví. V inzerátu, který vyvěsil jeho majitel Tom Hartley, není cena bohužel uvedena. Samozřejmě je jasné, že se bude jednat o enormní částku. To se lehce vydedukuje nejen z toho, že se jedná o automobil, který je vyroben v limitovaném množství, ale taky z faktu, že se jeden kus z této „kolekce“ prodal v přepočtu za 350 milionů korun. Ale jelikož má tento žlutý luxus najeto mnohem méně než minulý prodaný kus, cena se klidně může vyhoupnout až ke 400 milionům korun.

Fenomén už od orku 1992

McLaren F1 se začal prodávat v roce 1992, kdy se prodávala jeho produkční verze. Jednalo se tehdy o zjevení v automobilovém průmyslu, které dokázalo zrychlit z nuly na sto během tří a půl sekundy. Nejvyšší rychlost byla 350 km/h, což bylo něco neuvěřitelného, když si vezmeme, že se jednalo o začátek devadesátých let. Třešničku na dortu tomu všemu dodala fantastická hmotnost, která byla pouhých 1138 kilogramů.