Zajímavosti o mobilních telefonech. Co jste o svém každodenním společníkovi nevěděli?

Mobilní telefon vlastní prakticky každý člověk na světě. V současné době bychom bez mobilního telefonu neudělali ani krok. Jsme díky němu neustále online, můžeme se ihned zkontaktovat s kýmkoli na světě, můžeme si takřka neustále psát textové zprávy, také s pomocí mobilního telefonu a aplikací vždycky najdeme cestu. V současné době drtivá většina lidí má telefon za každodenního společníka, ovšem neuvědomují si, že mobilní telefony jako takové jsou jenom vynálezy, kolem kterých se točí mnoho zajímavostí. Prozraďme si to, co jsme možná o mobilních telefonech doposud nevěděli.  

Mobilní telefony jednoho dne zkrátka odstartovaly hvězdnou kariéru a od té doby se drží na špici. Během své kariéry prošel mobilní telefon mnoha změnami, vždyť dříve byly k dostání jenom klasické tlačítkové telefony, dnes všude dominují telefony dotykové. Pojďme si o těchto skvělých vynálezech něco prozradit.  

Zajímavosti o telefonech 

  • Věděli jste, že v Malajsii se můžete rozvést jen přes SMS? Je to zcela legální, a to konkrétně od roku 2003, kdy byl první rozvod přes textovou zprávu uskutečněn.  
  • Věděli jste, že existuje takzvaná nomofobie? Jedná se o strach z toho, že nebudete mít u sebe mobilní telefon. Možná třeba vy patříte do skupiny takzvaných nomofobiků.  
  • Věděli jste, že v Japonsku je devadesát procent mobilních telefonů voděodolných? V Japonsku se lidé se svými mobilními telefony dokonce i sprchují.  
  • Věděli jste, že ve Finsku je hod telefonem oficiálním sportem? Když vám telefon odejde a budete na něj naštvaní, zajeďte si do Finska a hoďte s ním ze zlosti. Třeba uděláte nový rekord u tohoto národního sportu. Nejdelší hody dosahují zhruba devadesáti metrů.  
  • Věděli jste, že Číňané surfují daleko častěji na mobilu než přes klasický počítač? K internetu je třiaosmdesát Číňanů připojených k internetu přes mobilní telefon.