Stane se Renault součástí koncernu Fiat-Chrysler?

Zajímáte se o automobilový svět? Pak jistě víte, že v automobilovém světě se nachází celá řada unikátních koncernů. Už to dávno není jenom o automobilových značkách, dnes je to o koncernech a značkách, které pak do koncernu spadají. Dokonce i mladoboleslavská automobilka Škoda patří do jednoho velkého koncernu Volkswagen, a to třeba společně s automobilkou Audi. Kromě toho je v automobilovém světě významný ještě jeden koncern, a to Fiat-Chrysler, který se nedávno nechal slyšet, že se chce spojit s automobilkou Renault. Jak tato nabídka dopadne?  

Jak jsme zmínili, současnému automobilovému světu vládnou především koncerny, nikoli jednotlivé automobilové značky. Jedním takovým koncernem je i koncern Fiat-Chrysler, který tedy navrhl automobilce Renault, aby se do koncernu přidala. Tento návrh zatím nebyl odmítnut, ale na druhou stranu ani potvrzen.  

Kdyby došlo ke spojení 

Kdyby tak došlo ke spojení zmiňovaných automobilových značek, vznikl by tak v pořadí třetí obrovský automobilový koncern hned po Toyotě a také koncernu Volkswagen. Jak jsme zmínili, návrh zatím nebyl ani odmítnut, ale na druhou stranu ani přijat.  

Automobilka Renault si pravděpodobně dává načas kvůli tomu, že si moc dobře uvědomuje, že doposud spolupracuje i s jinými automobilovými značkami, a to s automobilkou Nissan a také Mitsubishi. Spolupráce by pravděpodobně musela skončit.  

Proč by měl Renault přijmout nabídku? 

Nabízí se otázka, proč by měla automobilka Renault přijmout nabídku zmiňovaného Fiatu-Chrysler. Důvodem by bylo hlavně skvělé doplňování se. Zatímco Fiat-Chrysler je silný hlavně ve Spojených státech amerických, Renault je silný v Evropě, navíc se Renault pyšní mnohými skvělými technologiemi pro elektromobily, zatímco Fiat-Chrysler v této oblasti není zrovna zdatný a zběhlý. 

Nyní je to však jen na automobilce Renault, jak se rozhodne a zdali přijme či nepřijde nabídku.