Pražské tramvaje prošly modernizací. Jízdenku si můžete koupit i kartou při jízdě

Pražané nebo lidé, kteří bydlí v Praze, často využívají městskou hromadnou dopravu. Jezdit automobilem po městě je totiž někdy učiněný blázinec, navíc metrem nebo tramvají se člověk dostane všude rychleji. Pokud Pražané nebo lidé bydlící v Praze využívají městskou hromadnou dopravu, pořizují si takzvanou Lítačku, na kterou si zaplatí třeba roční užívání PID. Je to výhodnější, navíc se člověk nemusí starat o to, jestli má nebo nemá koupenou jízdenku. O to se ostatně musí starat návštěvníci a turisté přijíždějící do Prahy za zábavou nebo na dovolenou. Jízdenky jsou potřebné, jenže kde je koupit? 

Nejlépe se udělá, pokud se jízdenky koupí na několik dní dopředu, pokud několik dní hodláte v Praze pobýt. Jízdenky si lze ostatně v jakémkoli provedení koupit na pražském Hlavním nádraží, případně v trafikách nebo na některých zastávkách v automatech. Případně je zde možnost odeslat si textovou zprávu a mít jízdenku v telefonu. Je však pravdou, že ne vždycky se najde trafika nebo automat na některé z pražských zastávek, někdo navíc může mít zablokované odesílání placených zpráv. Nabízí se tedy otázka, jak si jízdenku koupit? 

Konečně máme řešení 

Tu samou otázku si položilo i město Praha, které se tak rozhodlo zavést řešení do všech svých tramvají. Nyní si budou moct lidé koupit jízdenku přímo za jízdy v tramvaji, a to dokonce s pomocí bezkontaktní karty. Je to daleko praktičtější cesta, než kdybychom neustále museli nosit u sebe drobné do automatů, případně než bychom museli odesílat placené SMS zprávy.  

Praha se připojila k logické modernizaci přepravy 

Hlavní město je však jedno z posledních měst, které se přidalo k logické modernizaci přepravy. V jiných městech bylo možné koupit si jízdenku v tramvaji či v autobusu dávno, v Praze se to zavedlo se značným zpožděním.