Jižní Korea se bude pyšnit novým muzeem vědy a robotů

I když jsou muzea pro mnohé synonymem nudy a marnivosti, muzeum, které vyroste v Jižní Koreji rozhodně nudné nebude. Bude totiž jedinečné, a to v mnoha směrech. Stavět ho totiž mají sami roboti a drony. Nemůžeme se tomu však divit, vždyť se bude jednat o muzeum vědy a robotů. Jižní Korea se tak bude pyšnit roboticko-vědeckým muzeem, které by mělo lidstvo mnohem významněji vzdělávat i v oblasti robotiky, což se zatím vidí jen málo.  

Nové muzeum, které bude obrovským lákadlem, by mělo vyrůst v Soulu a jak jsme zmínili, stavět by ho měli sami roboti a samotné drony. Podle dostupných informací by měli stavět například kovové fasády a měli by také zajistit hromadu dalších věcí. Roboti také budou užiteční při svařování, při lisování nebo také při montáži a leštění. Na muzeu bude opravdu mnoho práce, na které se roboti budou podílet.  

Dokonce se na stavbě budou podílet i 3D tiskárny, které se zaslouží například o potřebný beton, na kterém bude muzeum stát. Je to fascinující! 

Lidští pomocníci budou taktéž na místě 

Samozřejmě si nemyslete, že muzeum postaví naprosto celé roboti. Přítomní budou také lidští pomocníci, kteří se například zaměří na to, jak roboti budou pracovat. Co se však už nyní ví, je, že i samotná stavba muzea bude pro turisty jednou velkou podívanou, o tom není sporu. Samotné otevření muzea už bude jen třešnička na dortu.  

Na svědomí to mají turečtí architekti 

Obrovskou sférickou budovu mají na svědomí turečtí architekti, kteří navrhli budovu kompletně celou. Dokonce už nyní vědí, jak bude vypadat první výstava, a sice první výstava bude vlastní konstrukce za účasti robotů. Tak to tedy ohlásili turečtí architekti, kteří se na reálnou podobu muzea už enormně těší. 

Konstrukce má začít příští rok, ale datum otevření muzea ještě není přesně známé.