Co slibuje nová Wi-Fi?

Žijeme v online době. Dnes lidé jsou neustále na telefonech, neustále sledují, co je nového, co se ve světě nebo v životech jejich přátel děje. Chodíme po ulicích, ale bohužel nesledujeme okolí, ale displeje telefonů, které neustále svítí. Jsme online díky mobilním datům, které si platíme a díky kterým máme měsíční účty o něco vyšší. Nicméně je nutné podotknout, že v takových kavárnách či jiných institucích se snažíme chytit internetové připojení Wi-Fi, které by pro nás bylo samozřejmě bezplatné. Pro ty, kteří Wi-Fi stále hledají a kteří jsou neustále nespokojeni s rychlostí tohoto internetového připojení, máme dobrou zprávu – nová Wi-Fi 802.11ax má být až o čtyřicet procent rychlejší než všechny dosavadní sítě Wi-Fi.

Jedná se o jakousi novinku ve světě internetu. Dojde nejen ke zrychlení internetového připojení, ale taky dojde ke zvýšení bezpečí.

Rok 2018 bude pro Wi-Fi a WPA významný

Letošní rok by měl být pro internetové bezdrátové připojení Wi-Fi významný. Právě v tomto roku dojde ke zrychlení a k lepšímu zabezpečí tohoto připojení. Rychlejší internetové připojení bude slibovat již zmiňovaná Wi-Fi 802.11ax, větší bezpečnost by měla zaručovat WPA 3.

Tyto dvě technologie se již ukázaly světu, a to na veletrhu spotřební elektroniky CES, který pořádala společnost Intel.

Více informací o nových technologiích:

Pojďme se podívat na novou Wi-Fi 802.11ax z blízka. Podle informací by mělo dojít až ke čtyřicetiprocentnímu zrychlení tohoto internetového připojení. Celé zrychlení bude spočívat hlavně v lepší práci se samotnými daty. Navíc internetové připojení se bude přenášet daleko efektivněji, než připojení známá do nynějška. Kromě toho bude Wi-Fi úspornější a hlavně bude šetřit baterii u mobilních telefonů, notebooků, tabletu nebo u jiných technologií či podobných vymožeností.