Do Česka míří YouTube Kids

Už jste slyšeli o takzvaném YouTube Kids? O klasickém YouTube vám nemusíme dlouho vyprávět, je to místo, díky kterému mnozí lidé opravdu velmi zbohatli. Jenže je to taky místo, které ničí a ovlivňuje děti. Právě proto vznikla aplikace YouTube Kids, která je určená hlavně dětem a má se postarat o bezpečné sledování videí. I když se YouTube snaží výrazně strouhnout videa, která v sobě nesou byť jen náznaky násilného obsahu či jinak ovlivňující obsah, přece jen se na tuto stránku přidá každý měsíc více jak dvě miliardy videí různého druhu. A bohužel za mnohými videi stojí nezletilé děti nebo mnohá nevhodná videa nezletilé děti sledují. Tomu má YouTube Kids zabránit.  

Největší videoplatforma na světě spadající pod Google se rozhodla založit již několikrát zmiňovanou platformu YouTube Kids, která má přinášet obsah pro dětské diváky. YouTube Kids by tak měl obsahovat jen bezpečná balení videí, která děti nemohou nijak negativně ovlivnit.  

Konečně se dostala platforma do České republiky 

Ve světě však tato nová platforma není žádnou novinkou, naopak – je to už velmi oblíbená aplikace, kterou ve světě používá kolem čtrnácti milionu diváků. Konečně se platforma dostala i do České republiky, tudíž ji můžeme využít konečně i my, respektive naše děti.  

Aplikace dostupná jak pro iOS, tak pro Android 

Pozitivní je, že aplikace YouTube Kids je nyní dostupná pro všechny děti nezávisle na tom, jestli jejich mobilní telefon má operační systém iOS nebo Android. Děti se v rámci nové platformy mohou i leccos dozvědět a naučit, samozřejmě zábavnou formou, na kterou jsou ostatně zvyklé.  

Velmi pozitivní je i fakt, že vše mají pod kontrolou rodiče, kteří mají k dispozici několik zajímavých ovládacích nástrojů, díky nimž vědí, k čemu děti mají a nemají přístup či jak dlouho videa sledují (ostatně to mohou i sami určit).