Vybíjí se vám rychle iPhone? Prodlužte výdrž baterie díky několika trikům

Pokud si nainstalujete novou verzi operačního systému iOS, pravděpodobně se stejně jako drtivá většina uživatelů setkáte s velice rychlým vybíjením baterie. To je totiž aktuální problém, který musí společnost Apple vyřešit. Než však dojde k opravení chyby, doporučujeme vám vyzkoušet několik triků, které vám výdrž baterie alespoň na nějaký čas prodlouží.  

Lidé obecně, nejen majitelé iPhonů, chybují v jedné věci, a sice nevypínají si mobilní data, i když používají internetové připojení Wi-Fi. Nebo také nemají vypnuté Bluetooth, což také stojí za rychlejším vybíjením mobilního telefonu. Pokud však za rychlejším vybíjení nestojí mobilní data ani Bluetooth, vyzkoušejte jiné triky, díky kterým výdrž svého mobilního telefonu krapet prodloužíte.  

Jakou máte nastavenou tapetu? 

Málokdo si uvědomuje, že může nastavit i svou tapetu. V nabídce má každý uživatel iPhonů jak dynamické tapety, tak klasické tapety. Zatímco dynamické tapety stojí za rychlým vybíjením mobilního telefonu, klasické tapety jsou daleko úspornější. Proto si je raději v Nastavení pozměňte a ulevte tak svému mobilnímu telefonu.  

Regulujte si jas 

Každý uživatel jakéhokoli chytrého zařízení nebo počítače ví, že se dané zařízení daleko rychleji vybíjí, pokud se nereguluje jas. Pokud je jas příliš silný, dochází k daleko vyšší spotřebě baterie. Proto je nutné jas regulovat, případně je ideální nastavit si automatický jas, který se bude regulovat sám, aniž byste do toho museli jakkoli zasahovat. Jas se reguluje vždy v závislosti na tom, jaké je osvětlení okolo, jaké je světlo na místě, kde aktuálně jste.  

Pozor na vaše aplikace 

Za vybíjením mobilního telefonu stojí mimo jiné i samotné aplikace. Pozor si dejte zejména na ty, které jsou zbytečné a které nevyužíváte. I když je sami nevyužíváte, mohou být žroutem vaší baterie v mobilním telefonu.  

Stejně tak aktualizujte aplikace na pozadí. Opět je třeba konstatovat to, že i když některou aplikaci nevyužíváte, neznamená to, že ona baterii “nežere”