Nejrychlejší auto na světě: jaké vévodí automobilovému světu?

Zeje vaše garáž prázdnotou a nejraději byste si pořídili vozidlo, které by prázdné místo zaplnilo? Proč utrácet za automobily, které má prakticky každý a s nimiž se na silniční komunikaci setkáváte dnes a denně. Není lepší si pořídit nejrychlejší auto na světě, které vám bude kdekdo závidět? Otázkou ale zůstává, jaký model se za nejrychlejší auto na světě vlastně považuje. 

Poslední průzkumy ukázaly rovnou několik „rychlíků”, jež mohou brázdit silnice tak, že je sotva stihneme zaregistrovat, jak rychle se kolem nás minou. Pojďme si zmínit alespoň některé z nich. 

SSC Tuatara 

Za nejrychlejší auto na světě mnozí považují vůz SSC Tuatara. Tento model prolomil pomyslnou hranici tří set km/h už v roce 2009, ale to vývojářům ani zdaleka nestačilo. Rozhodli jste prolomit ještě vyšší hranici a automobil vyladit tak, aby dosáhl až 531 km/h. Rázem se tak stal rekordmanem a zatím se s rychlejším vozidlem nesetkáte.  

Nepředstavujte si však tento vůz jako odbytý po vzhledové stránce. Zdokonalilo se mu vše pod kapotou i na ní. Jedná se o vysoce elegantní vůz vyrobený z karbonu. 

Koenigsegg Agera R 

Za konkurenta se považuje model Koenigsegg Agera R, který byl sestaven s obrovským výkonem i skvělou aerodynamikou. Díky kombinaci mnoha prvků a vyladění mnoha detailů se nyní pyšní rychlostí až 439 kilometrů za hodinu. Své prvenství v žebříčku nejrychlejších aut na světě chvilkově držel v roce 2011. 

Pod kapotou se ukrývá motor z dílny automobilky Ford a vůz jako takový navazuje na sérii CC. 

Bugatti Veyron Super Sport 

Až 429 km/h – takovou rychlost slibuje vůz Bugatti Veyron Super Sport, který byl vyroben pouze ve třiceti kusech. Jeho aerodynamika je vylepšená k dokonalosti a se standardním Veyronem se ani nemůže srovnávat. Své prvenství si v žebříčku nejrychlejších aut sériové výroby držel v roce 2010.