Audi ukázalo své první elektrické SUV e-tron. Jak vypadá?

Novinek ve světě automobilu je zase doslova požehnaně. Začátkem podzimu se však do výroby dostalo naprosto první zcela elektrické SUV, které pochází z dílny automobilky Audi. Jedná se o dlouho očekávaný vůz, který by měl být konkurentem automobilky Tesla. Ještě na začátku podzimu však nikdo netušil, jak bude nové zcela elektrické Audi SUV vypadat. Výroba sice byla zahájena, ale samotný vůz zůstával v utajení. Nyní se rozhodli vůz ukázat světu.

Z počátku podzimu se vědělo pouze to, že se nový zcela elektrický automobil Audi SUV bude jmenovat e-tron. A jak jsme již zmínili, nikdo neměl ani ponětí o tom, jak bude samotný vůz vypadat. Nyní se však podoba vozu odtajnila.

Jak bude novinka z dílny automobilky Audi vypadat?

Novinka z dílny automobilky Audi bude zcela elektrická, baterie bude mít 95kWh s rychlonabíjením a při plném nabití by měl vůz podle předpokladů ujet skoro pět set kilometrů. Pokud by se zatoužilo po dobití, za půl hodiny se kapacita dobije do osmdesáti procent.

V automobilu je dvojice elektromotorů, jež jsou schopny dostat e-tron na sto kilometrů za hodinu pod šest vteřin, což je až neuvěřitelné. Z aktuálních informací také vyplývá, že novinka od Audi bude moct táhnout náklad až o hmotnosti skoro dvě tuny.

Dostatek asistenčních systémů vždy po ruce

Nešetřilo se ani na asistenčních systémech, mezi něž se řadí přítomný asistent, který doporučuje například to, že se kvůli šetření energie vyplatí dát nohu z plynu. Přítomný asistent navíc odnaučí člověka jeho běžným návykům a zlozvykům, které se však podílí na tom, že má vůz kratší dojezd.

Cena nového elektrického SUV automobilky Audi, které nese název e-tron, začíná na zhruba pětasedmdesáti tisících dolarů, což je zhruba milion a půl českých korun. Vůz se bude prodávat ve třech různých provedeních. Každé se liší zejména svou cenou.