Muskovy výroky přivedly Teslu až ke kriminálnímu vyšetřování

Sledujete dění v automobilovém průmyslu? Pak jistě, víte, jaké výroky v nedávné době vypustil z úst ElonMusk, generální ředitel automobilky Tesla. Kdyby v době, kdy výroky vypustil z úst, věděl, jaké následky to bude mít, možná by si rozmyslel, co řekne a co nikoli. V současné době ho totiž vyšetřuje americké ministerstvo spravedlnosti.

Pokud jste dění v automobilovém průmyslu nesledovali, možná nevíte, čeho se zakladatel a nyní i generální ředitel automobilky Tesla dopustil. Abychom vás tedy dostali do situace – na svém Twitteru napsal, že chce Teslu převzít a následně stáhnout akcie z veřejného obchodování. To vyvolalo paniku u investorů, kteří najednou chtěli prodat své akcie právě Muskovi, nechtěli totiž v budoucnu prodělat. Jenže nakonec se ukázalo, že Musk jen blafoval.

To vyvolao u investorů obrovské rozhořčení a nařkli ho za zavádějící informace, které měly dohnat investory k prodeji svých akcií. Investoři to však nenechali tak a rozhodli se šéfa Tesly obvinit a podat na něj žaloby.

A začalo kriminální vyšetřování

Na základě několika žalob, které byly podány zakladatele a nyní i generálního ředitele automobilky Tesla, začalo kriminální vyšetřování, které si ElonMusk rozhodně za rámeček nedá. Kriminální vyšetřování podle všeho začalo ze strany ministerstva a probíhá na základě nových žalob, ale také na základě dřívějších oznámení ze strany burzovních regulátorů.

Kdy bude vyšetřování u konce?

Bohužel nemůžeme říct, kdy vyšetřování bude u konce. Přece jen vyšetřování je v současné době na svém začátku, ElonMusk má takzvaně “máslo na hlavě” a pravděpodobně omluvy nebudou stačit. Sám se hájí tím, že vše, co napsal na Twitter, byly jen spekulace a nic uzavřeného, potvrzeného. Investoři to však vidí zcela jinak.

I když se Muskovi a jeho společnosti SpaceX podařilo vybrat prvního turistu, který se vydá do vesmíru, jeho společnosti Tesla se nedaří. Je dlouhodobě bez peněz.