Už se ví, kdo bude první turista na oběžné dráze Měsíce. Víte to taky?

Turismus na Měsíci, respektive cestování do vesmíru – to je v současné době velice hojně řešené téma. Mnozí lidé by dali cokoli za to, aby mohli být tím prvním turistou, který se na oběžnou dráhu Měsíce podívá. Dalo by se říct, že první turista na oběžné dráze Měsíce se zapíše do historie jako první člověk na Měsíci, přeci jen se jedná o budoucí zábavu, kterou si snad budou moct dopřát nejen bohatí a úspěšní lidé. Než se však cestování do vesmíru stane reálné i pro běžné smrtelníky, současní miliardáři budou ve vesmíru už několikrát. Ovšem jako první na oběžnou dráhu Měsíce zavítá japonský miliardář.

Už je to oficiální. Konečně se ví, kdo navštíví jako první oběžnou dráhu Měsíce čistě jen pro zábavu. Prvním vesmírným turistou se stane japonský miliardář JusakuMeazawa. Informaci vypustil do světa ElonMusk, šéf americké společnosti SpaceX, která se bude zaměřovat na cestování do vesmíru.

Kdy se uskuteční cesta do vesmíru?

To nejdůležitější však není vědět, kdo se do vesmíru vydá čistě za zábavou, ale důležitější je vědět rok odstartování. Přece jen v tom roce se bude opakovat věta: “Malý krok pro člověka, velký krok pro lidstvo.”

Z aktuálních informací vyplývá, že první turista vyrazí do vesmíru v roce 2023, konkrétní den ani měsíc zatím není zveřejněn, stejně jako není zveřejněna suma, kterou musel japonský miliardář zaplatit, aby se do vesmíru mohl podívat.

Jak se do vesmíru dostane?

Kupodivu raketou. Aktuálně se vyrábí nová, mohutný raketa, s jejíž pomocí se má v budoucnu kolonizovat i Mars, což uvádí samotná společnost SpaceX. V současné době se pracuje teprve na její konstrukci, pojmenována však už je – jmenovat se bude BFR, tedy Big FalconRocket.

I když je pro mnohé výběr miliardáře překvapením, pro jiné to překvapení není. Japonský miliardář je známý tím, že utrácí miliardy za to, co mu dělá potěšení. Například loni na aukci koupit obraz amerického umělce, který nyní zdobí jeho dům, za skoro dvě a půl miliardy korun.