Nový iPhone Xs je venku. Jak dlouho si na něj budeme vydělávat?

Určitě jste zaregistrovali, že společnost Apple opět po roce představila své nové mobilní telefony a jiné vymoženosti, které mají uchvátit svět. Přineslo se opět tolik novinek, že je lidé všechny vstřebávají až nyní a čekají, kdy přijedou do jejich země, aby si je mohli zakoupit. Obrovským hitem letošního představování byl iPhone Xs, který je podle všeho tím nejdražším smartphonem s nakousnutým jablíčkem vzadu v celé historii. Jak dlouho bychom na něj museli vydělávat, pokud bychom o něj stáli?

Když se v nedávné době představil nový iPhone, lidé zůstali naprosto překvapeni. Mohl za to však nejen jeho design, ale především jeho cena, díky které se chytrý telefon s nakousnutým jablkem na zadní straně stal tím nejdražším iPhonem v celé historii.

I díky tomuto faktu se kolem nového iPhonu Xs začala točit média, která rychle začala zjišťovat, kolik by na ni lidé vydělali v různých zemích států. Jak jsou na tom Češi a jak je na tom zbytek světa?

Američané si na telefon musí vydělávat zhruba osm a půl dne

I když by se dalo říct, že společnost Apple chce zaujmout zejména americký trh, z aktuálních průzkumů nevyplývá, že by právě Američané byli ti první, kdo by si mohl nový telefon dovolit. Při porovnávání ceny telefonu a jejich průměrného platu by si Američané na telefon museli vydělávat zhruba osm a půl dne.

Lépe jsou na tom například Švýcaři, kteří by museli pracovat pouze pět dní, Norové či obyvatelé Lucemburska by si na nový telefon vydělávali pouze sedm dní.

Jak jsou na tom Češi?

Nejvíce nás však zajímají Češi. Pokud bychom počítali s aktuální průměrnou hrubou mzdou, která se pohybuje kolem třiceti tisíc korun, řekli bychom, že Češi by si na nový telefon museli vydělávat zhruba 26 dní. Pokud má však i jiné výdaje nebo už má něco našetřeno do začátku, počet dní se rapidně sníží.