Elektromobil Air se bude vyrábět. Automobilka Lucid získala miliardu

Automobilů, které jsou zatím ve fázi konceptu, je mnoho. Málokterý automobil se dostane do výroby. Mnohé koncepty automobilů se už dlouhá léta snaží získat sponzory, kteří by realizovali konečnou výrobu vozu, jenž může změnit svět. Podobně je na tom i automobilka z Kalifornie, která je známá ve světě jako Lucid Motors. Ještě donedávna se pyšnila maximálně konceptem elektromobilu Air, který by mohl být konkurentem automobilů společnosti Tesla. Dva roky sháněla peníze na výrobu, ovšem získalo se jen 131 milionů, což bohužel nestačilo. Nyní se však objevil sponzor, který automobilce poskytl neuvěřitelnou miliardu dolarů.

Jak jsme zmínili, nový elektromobil Lucid Air má být konkurentem automobilům společnosti Tesla. Je tedy paradoxní, že hlavním sponzorem kalifornské automobilky je saúdskoarabský státní fond, který v současné době drží pětiprocentní podíl v Tesle.

Ať už je záměr státního fondu jakýkoli, je nyní jen jasné, že poskytl neuvěřitelnou sumu k tomu, aby se do výrobny elektromobilLucid Air skutečně dostal.

Jak má novinka na trhu v podobě elektromobilu vypadat?

To, že se bude jednat o elektromobil, moc neprozradí. Je třeba říct, že se bude jednat o působivý sedan, jež bude zařízen velmi luxusně. Jeho cena má začínat na šedesáti tisících dolarů, tudíž na zhruba 1,3 milionu korun.

Tesla a Lucid Motors jsou konkurenti, nikoli přátelé

Mnozí lidé se domnívají, že automobilka Tesla a Lucid Motors mají něco společného, když do nich investoval ten samý sponzor. Jenže opak je pravdou. Jsou to skutečně konkurenti, kteří mají jen společného investora. V kalifornské automobilce Lucid také působí několik bývalých zaměstnanců automobilky Tesla, tudíž i to je něco, co mají společného, ovšem nic víc. Ostatně i díky tomu je možné Teslu předběhnout, pokud nový luxusní elektromobil splní očekávání.