Zprávy Google zpeněženy? Majitelé Androidu, dejte si pozor

I když stále přibývá těch, kdo vlastní iPhony a s nimi spojený operační systém iOS, stále se najdou i majitelé telefonů jiných značek, kteří mají operační systém Android. Zatímco iOS má své mouchy a aktualizuje se takřka neustále, u Androidu nedochází k tolika aktualizacím a systém je stabilnější. V nedávné době se však vyskytla chyba – či spíše záludnost. Překvapeni budou jistě ti, kteří aktivně využívají aplikaci Zprávy Google.

Využíváte také Zprávy Google? Nedivíme se. Jedná se o šikovnou aplikaci, která shrne aktuální informace. Ovšem nyní budou všichni uživatelé této aplikace překvapeni – na povrch vyplynula zajímavá informace pojednávající o tom, že aplikace nazvaná Zprávy Google může vyjít na pěkný balík peněz.

Chyba, která nemá řešení

Anglická verze této oblíbené aplikace trpí chybou už od června. Bohužel chyba zatím nemá svého vyřešení, což se může uživatelům této aplikace řádně prodražit. Aplikace totiž stahuje ohromné množství dat, mnozí majitelé telefonů s Androidy o tom nemají ani ponětí.

Problém tkví v tom, že aplikace i přes zákaz v nastavení stahuje data z mobilních sítí operátorů, což znamená, že majitele telefonů s Androidy může přijít používání aplikace pěkně draho. Mnohé informace poukazují na to, že jedna jediná noc přijde majitele telefonu na pěkný ranec peněz – co pak stahování týdenní, kterého si člověk nevšimne.

U nás se na chybu přišlo až na přelomu letošního září a října. Chyba se projevila nejspíše v tomtéž období u české verze aplikace, proto všichni, kdo používáte tuto aplikaci, buďte na pozoru.

Kolik dat aplikace stahuje odhadem?

Zatím se chyba v aplikaci stále zkoumá, ale bylo uvedeno, že aplikace je schopná stáhnout přes noc i 12 GB dat. V extrémních případech se může jednat dokonce i o 24 GB dat. Chyba, která zatím není v aplikaci vyřešena, může tak člověka dostat do situace, kdy zaplatí i několik tisíc korun za mobilní internetové připojení.