Co rozhodne o budoucnosti Applu?

Letos, stejně jako roky předchozí, jsme napjatě čekali na nové produkty společnosti Apple. V polovině září se pak ukázaly světu v plné své kráse a my se ze začátku nestačili divit. Jenže jak jsme zkoumali například nový iPhone 8 blíže, moc nás nenadchnul. iPhone X je samozřejmě kapitola sama o sobě, která osmičku naprosto zastínila. Možná se měl světu ukázat jenom jeden chytrý telefon – jeden totiž zastínil ten druhý, a i když se nové iPhony ještě nedostali do všech zemí (třeba do České republiky), už nyní je jasné, že iPhone 8 selhal a iPhone X rozhodne o budoucnosti Applu.

Letos se sice Apple předvedl se svým iPhonem X, ale bohužel tím, jak ho udělal geniální a doslova fenomenální, zastínil další výrobky, na které se dlouho čekalo a které najednou nebyly tak atraktivní, jako iPhone X. Díky tomuto kroku vedle začaly akcie Applu bohužel klesat a vše se najednou sází na jednu kartu – na iPhone X.

Co je ve skutečnosti iPhone X?

iPhone X ale není jenom telefon, který byl světu ukázán jen tak – pro větší zisky a pohodlnější život, ale podle všeho se jedná o roční cyklus telefonu. Právě na něm se totiž bude odvíjet vývoj společnosti během příštích let. Každým rokem se nyní má tento telefon zdokonalovat, bude se na něm ukazovat, jak Apple zvládá nátlak konkurence a bojuje s dalšími nápady a inovacemi. Je to obrovský risk této společnosti – pokud se ukáže, že Apple nepřichází s ničím novým, že se opakuje po konkurence, může to mít negativní vliv na výdělky společnosti.

Budou lidé ochotni zaplatit?

Vše je tedy v rukou tohoto telefonu – celá budoucnost Applu, protože pokud se tento nový „projekt“ neuchytí, tak bohužel – Apple půjde ke dnu, a to nejen s akciemi, ale taky se zisky této společnosti. Vše se zkrátka nyní všechno sází na jednu  kartu, ale teď ještě je otázkou to, jestli budou lidé ochotni zaplatit přehnanou částku za tento chytrý telefon.