Apple se nezastavuje. Má za sebou rekordní kvartál

Společnost Apple patří k nejoblíbenějším a zároveň také k nejhodnotnějším firmám na světě. Na světě se najdou miliardy lidí, kteří jsou vlastníky nějakého zařízení s nakousnutým jablíčkem. Dokonce se najdou stovky tisíc lidí, kteří si každým rokem kupují nový model iPhonu nebo Macu jenom proto, aby měli výkřik nejmodernější technologie. A právě díky nim má společnost Apple za sebou opět rekordní kvartál, a tak lze s čistým svědomím říct, že tato firma se opravdu před ničím nezastaví.  

Ne každé společnosti se daří tak moc jako společnosti Apple. Jak jsme zmínili, firma má za sebou rekordní kvartál, během kterého se těší opravdu obrovským ziskům. Vděčí především iPhonům, které se prodávaly opravdu nejvíce. Co se však neprodávalo, tak jsou Macy, jimž hrozí, že zanedlouho se ztratí zcela z nabídky počítačů. Pokud se nebudou prodávat, lehce je rozválcuje konkurence, ať už jsou sebevíc technologicky vyspělejší.  

Hodnota akcií vzrostla o třicet procent 

Pokud jste někdy uvažovali, že budete investovat do akcií, pak už víte, do jakých akcií investovat. V ideálním případě byste měli investovat do akcií společnosti Apple, jelikož jejich hodnota opravdu rapidně stoupla. Stoupla konkrétně o třicet procent, což je velice znatelné a citelné číslo.  

I když se společnost potýká s valuací, přesto je to nejhodnotnější firma světa, která je k nezastavení.  

Tržby vzrostly o devět procent 

Během posledního kvartálu zisky společnosti vzrostly o rekordní procento, a to konkrétně o devět procent, přičemž se tak dostaly na historicky nejvyšší úroveň, a to na skoro dvaadevadesát miliard dolarů.  

Jak již bylo zmíněno, za takto vysokými zisky stojí zvýšená poptávka po iPhonech 11 a také 11 Pro, které byly představeny během loňského září a které zaznamenaly historicky nejlepší prodeje služeb.