Nejlepší notebooky do deseti tisíc. Stojí za koupi?

Notebooky se staly součástí našich domácností. Zatímco někteří prostřednictvím nich pracují z domova, jiní je mají jenom pro surfování na internetu nebo na hraní her. Ať už ale používáte notebook k jakémukoli účelu, nabízí se otázka, za kolik korun jste notebook kupovali? V posledních letech si lidé kupují drahé notebooky za desítky tisíc korun, ale pravdou je, že kvalitní notebooky se dají koupit i do deseti tisíc korun. Sice nebudou světoborné, ale na druhou stranu nebudou ani špatné.  

Nabídka notebooků do deseti tisíc korun už dávno není taková jako dříve. Už dávno v této “spodní hranici” nenajdete notebooky zastaralé nebo pomalé. I pod hranici deseti tisíc najdete skvělé notebooky, které zastanou kus práce. Pojďme si zmínit několik z nich, které rozhodně stojí za koupi.  

HP 250 G7 

Pokud si chcete koupit kvalitní notebook, ale váš rozpočet je deset tisíc korun, pořiďte si notebook od společnosti HP, konkrétně model HP 250 G7. Jedná se naprostý standard s velikostí obrazovky kolem patnácti a půl palce. Nabídka portů je opravdu velice široká, stejně tak je zde velký disk a mechanika DVD. Přesně tento notebook se už pěkných pár let trefuje do masové poptávky lidí a uživatelé, kteří nemají chuť investovat do drahého notebooku, si notebook jenom vychvalují.  

Lenovo IdeaPad S145 

Za devět tisíc korun si můžete koupit unikátní notebook značky Lenovo, konkrétně model IdeaPad S145. Jedná se o notebook, který má podobnou úhlopříčku displeje jako výše zmíněný model, jeho design je však modernější a více nadčasový. Notebook už nenabízí DVD mechaniku ani plotnový disk, ale to je ostatně jenom důkaz toho, že se jedná o levný, leč moderní notebook.  

Acer Chromebook 15 

V posledních letech se značka Acer výrazně zlepšila. Aktuálním favoritem je Acer Chromebook 15, který koupíte za necelých devět tisíc korun. Operační systém notebooku je velice rychlý a zároveň také bezpečný.