PlayStation 5 bude víc než Xbox. Souboj je u konce

Milujete hraní her? Pak ve vaší domácnosti určitě dřímá nějaká herní konzole. Ti, kteří u videoher relaxují mají určitě ve své domácnosti buď Xbox, nebo PlayStation. Jedná se totiž o dva rivaly, z nichž alespoň jeden zkrátka máte. Zkrátka ve všech oborech a odvětvích se najdou rivalové, kteří mezi sebou do jisté míry zápasí či vedou spory. Nyní by se však tento dlouho se vlečící spor měl konečně vyřešit. Podle všeho totiž nový PlayStation přinese něco přelomového – předčí svým výkonem stávající Xbox. Pokud se Xbox poté nevytasí s esem v rukávu, bude po dlouhých letech jasné, kdo je pánem na poli herních konzolí a v herním světě obecně.  

To, že bude nová novinka z dílny PlayStation přelomová, se ukázalo díky tomu, že unikly na internet parametry obou konkurentů, které zejména letos budou víc než kdy dřív bojovat o přízeň herních fanoušků. Na svět se má letos vyklubat zmiňovaný PlayStation, a to už řady 5 od Sony, a také se má ukázat světu i Xbox Series X, kterou má zase na svědomí Microsoft.  

Pokud jsou informace pravdivé, tak… 

Jelikož informace týkající se parametrů obou herních konzolí unikly na internet, lze říct, že tomu tak nakonec nemusí být. Nikdo od vývojářů totiž uniknuté informace nijak nekomentoval a údajné parametry herních konzolí tak nemusí být pravdivé. Pokud tomu však tak bude, už nyní víme, že díky PlayStationu 5 se vyhraje velkolepý souboj dvou gigantů, kteří, jak již bylo zmíněno, svádí mezi sebou boje od doby, co herní svět pamatuje.  

Jak to je údajně s výkonem?  

Z uniknutých informací, které, opakujeme, že nejsou ještě potvrzené, vyplývá, že novinka od společnosti Sony, tedy PlayStation 5, má mít výkon 12,6 TFLOPS, zatímco novinka od společnosti Microsoft, čili Xbox Series X, má mít výkon pouze 11,8 TFLOPS.