Huawei doslova rozdrtí Apple – čím a jak?

Žijeme v době internetu, kdy neustále potřebujeme být online. Musíme jít s davem, což znamená, že musíme mít nejnovější chytré telefony, které však stojí i před třicet tisíc korun. Typickým příkladem kvalitního chytrého telefonu, který ale stojí víc než měsíční příjem řady z nás, je například iPhone, tedy produkt značky Apple. Řada lidí si myslí, že se jedná o špičku na trhu, ale už to není tak úplně pravda. Letos nebo příští rok by ho totiž mohl z jeho pomyslného prvního místa vyšachovat telefon Huawei..

Nebo abychom byli přesní – z druhého místa. Přece jenom jedničkou ve světě technologií je aktuálně značka Samsung, která se na post jedničky ve světě technologií vyzdvihla díky nedávnému Samsungu Galaxy S8, který taky nepatří mezi nejlevnější telefony. Apple ho mohl předhonit svými novými produkty, ale iPhone 8 se netěší takovému úspěchu, jaký se předpokládal. Jediné, co drží Apple naživu a zatím na druhém místě v žebříčku nejlepších značek chytrých telefonů, je iPhone X, který je skutečně famózní.

Letos nebo příští rok se však může všechno změnit, pokud tedy Huawei přijde s takovou novinkou, která se očekává. Apple by se totiž záhy dostal až na třetí příčku v tomto žebříčku.

Vše se ale může změnit!

Tyto předpoklady se ale mohou ještě změnit. Vezměme si, že do řady zemí světa ještě nedorazily novinky z Applu. iPhone X by se měl dostat na české trhy až v listopadu, iPhone 8 by nás měl nadchnout už v blízkých dnech. Pokud však nebudou tyto telefony znamenat takový úspěch, jak se předpokládá, Huawei opravdu přemůže Apple a převezme jeho místo.

S jakým chytrým telefonem hodlá Huawei zvítězit?

Huawei musel střádat pěknou spoustu odvahy, pokud se pustil do boje s největšími firmami v technologickém světě. Prozatím nebylo prozrazeno, co chystá, ale podle samotné společnosti by mohl  přinést chytrý telefon, který bude stejně chytrý jako od Samsungu nebo od Applu, ale bude dlouhodobě výhodnější  – a to je jejich eso v rukávu.