Ceny benzínu opět stoupají

Česká ekonomika je na tom poměrně dobře. Neustále slýcháme skvělé zprávy o české ekonomice – například posiluje koruna vůči euru, poté taky nezaměstnanost se neustále snižuje, ale na druhou stranu se nám všechno zdražuje, což není pro lidi přijatelné. Jistě si pamatujete nedávnou kauzu s máslem – ceny této základní suroviny se vyšplhaly až k sedmdesáti korunám, což lidé nejsou ochotni si kupovat. Raději prý vyhodí máslo ze svého jídelníčku. Nicméně další nepokoje vzniknou, až se ještě více zvýší ceny pohonných hmot.

Pohonné hmoty byly až do nedávna to jediné, co s cenou klesalo dolů. Nafta se pohybovala po 27 korunami za litr, benzin se dokonce pohyboval pod třiceti korunami za litr. Nyní se ale opět cosi obrátilo a ceny začaly růst. Jako kdyby nestačilo, že musíme platit nesmyslně vysoké ceny za zeleninu, ovoce, mléčné výrobky, vejce a nově taky za máslo.

Aktuální ceny pohonných hmot sice nevzrostly o velké procento, přesto je nutné zmínit další nárůst cen benzinu a nafty, ať si opět vezmeme k benzinové pumpě větší množství peněz.

Co se více zdražuje – nafta nebo benzin?

Člověk by řekl, že se bude zdražovat více benzin, ale kupodivu je to jinak – nejvíce se zdražuje nafta. Ta totiž z původních 27 korun vystoupala už ke 29,21 korunám. Už se tedy přibližuje k benzinu, jehož průměrná cena se pohybuje kolem 30,23 korun. Ti, kteří si kupovali auto na naftu z důvodu, že chtěli ušetřit, tak nyní rozhodně neušetří, ale budou platit možná ještě více, pokud se budou ceny nafty opět zvyšovat.

Zvyšování cen nafty pokračuje poměrně rychlým tempem. Čtyři haléře navíc přibyly k ceně během jednoho jediného týdne.

Kde najdeme nejdražší a nejlevnější pohonné hmoty?

Nejdražší benzin nově najdeme hlavně na Vysočině, kde se cena dostává přes třicet korun a padesát haléřů. Samozřejmě i Praha patří k těm nejdražším krajům – zde natankujete skoro 31 korun za litr. Co se týče levných pohonných hmot, tak ty najdete v Libereckém kraji, kdy se stále konkrétně benzin pohybuje pod třiceti korunami za litr. Pod třicet korun za litr natankujete taky v Jihočeském a Karlovarském kraji.