Do čeho investovat i pár tisíc korun?

Svět investování je aktuálně otevřen naprosto každému. Přece jenom řada lidí touží po tom, aby jejich peníze byly alespoň trochu zvýhodněny, a tak se snaží je investovat, jenže pokud se neorientujete ve světě investování, pak nastává problém. Většinou se totiž nováčci ve světě investicí dostanou do spárů neférového makléře, který z nich jejich úspory vymaní. Přinášíme vám proto pár tipů, abyste moc dobře věděli, do čeho se vyplatí investovat, i když chcete investovat třeba jen pár tisíc korun.

Mnoho rodin má takzvané své finanční rezervy, na které nedá dopustit. Jsou to peníze nastřádané stranou, s nimiž se počítá v době krize, tedy v době, kdy například přijdeme o práci nebo kdy se nám nepoštěstí a pokazí se nám pračka nebo jiný domácí spotřebič. Jenže pokud se nic takového neděje a máte pocit, že se nic takového ani dít v blízké době nebude, zkuste tyto své úspory investovat.

Do čeho se vyplatí investovat i menší množství korun?

Pokud netoužíte investovat nějak moc – dejme tomu třeba jen pár tisíc korun, pak se nejlépe investuje do stavebního spoření, právě to je poměrně populární a stále ještě výhodné. Taky se doporučuje investovat třeba do penzijního připojištění, do penzijního fondu – i to se stále počítá jako velice výhodné a hlavně bezpečné investování.

Do čeho se však nevyplatí investovat?

S malým množstvím peněz neinvestuje však do dluhopisů. Jsou to sice bezpečné typy investování, ale jelikož je i zvýhodnění malé, pak nejsou při malých investovaných částkách dluhopisy to pravé. Dále taky zapomeňte na u lidí oblíbené spořicí účty. Jestli ještě patříte k těm, kteří na spořicí účty ukládají své peníze, podívejte se, jestli opravdu tam vaše peníze stále jsou. Na spořicí účty totiž už není spolehnutí, a to díky inflaci, která se neustále mění. Díky tomu, jak se mění, tak nám často naše peníze doslova „sežere.