iPhone 8 není tím, co se očekávalo – akcie klesají

Letos byly velice očekávané novinky, které Apple představil v polovině září. Bohužel jich představil více než dost, proto některé produkty byly bohužel zastíněny. Letos se vyzdvihnul hlavně iPhone X, který se považuje za budoucnost Applu. Díky tomu se však dostal do pozadí iPhone 8 a iPhone 8 Plus. Samozřejmě se může iPhone 8 ještě dostat do kurzu, protože tento telefon stejně jako iPhone X není k dostání zatím v mnoha zemích světa.

Co je však zatím víc jak jisté, je to, že iPhone 8 a iPhone 8 Plus jde o padesát procent dolů, tím pádem klesají akcie. Pro Apple to není zatím nic přívětivého, od tohoto telefonu se očekávalo hodně.

Co je důvodem takového propadu iPhonu 8 a iPhonu 8 Plus?

Podle všeho tento skok směrem dolů je důvodem toho, že se uveřejnila zpráva od dodavatelů z Taiwanu. Zpráva totiž uvádí, že se snížila výroba o padesát procent, a to na měsíce listopad a taky prosinec. V prosinci se však mohly tyto chytré telefony prodávat opravdu hojně – přece jenom jsou vánoční svátky. Tato zpráva může znamenat dvě věci – buď není o tyto modely iPhonů zájem, nebo má Apple dostatečnou zásobu, proto se nepotřebuje zvyšovat výroba.

Znalci se však shodují, že je to spíše ta druhá možnost, protože jelikož je před Vánocemi, není nutné snižovat výrobu, spíše ji navyšovat.

Co se nejvíce prodává?

Nejvíce jsou nyní prodávané loňské produkty značky Apple. Jedná se tedy o modely iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Jelikož jejich cena klesla, prodeje se zvýšily. Tak je to ovšem rok co rok – s novými Apple zařízeními přichází i snížení cen u již známých produktů. Například nyní si přijdou na své milovníci iPhonu 5s, který je velikostně zhruba nejmenší v porovnání s dalšími modely. Jeho cena před ukázkou nových modelů byla kolem osmi tisíc korun, nyní cena klesla na polovinu – lidé si tak mohou tento iPhone koupit už za 4 tisíce korun.