Jaký elektromobil byl nejprodávanější?

Přemýšlíte nad tím, že si koupíte automobil? Určitě do toho jděte. Automobil je něco, co vám podstatně usnadní život. Nebudete se muset spoléhat na jízdní řády autobusů, nebudete muset zajišťovat odvozy k lékaři či na úřady. Ostatně je nyní otázkou, jaký automobil si koupit. Přece jen je na trhu tolik automobilů, z nichž si můžete vybírat. Pokud jste moderní typ člověka, zvažujete zejména elektromobily, které jsou hitem současnosti. I když je zatím málo nabíjecích stanic, mají se tyto stanice rozšiřovat, tudíž to neberte jako překážku. Pokud nad elektromobilem vážně uvažujete, máme pro vás informaci o tom, jaký elektromobil byl nejprodávanější.

V České republice zatím nevidíte tolik elektromobilů na českých silnicích, ale pokud byste se procházeli například ulicemi Osla, běžně se setkáte s elektromobily automobilek Tesly, Volkswagen nebo Nissany Leaf. V Norsku obecně je tedy o elektromobily zájem, proto se nemůžeme divit tomu, že se právě v Norsku podařilo vytvořit nový rekord v podílu prodaných elektromobilů. Podívejme se proto na to,

jaká byla prodejní čísla v Norsku za loňský rok. Opravdu téměř třetina prodaných elektromobilů byla prodána v Norsku.

Světový rekord padl v Norsku

Zmínili jsme, že se v Norsku prodala téměř třetina elektromobilů, čímž se vytvořil rekord. Norsko tedy opravdu miluje elektromobily, což ostatně potvrzuje právě prodané množství vozidel. Pokud si však myslíte, že si lidé našli opravdu zalíbení v elektromobilech, není to tak. Norsko si totiž stanovilo velmi ambiciózní cíle, chce totiž od roku 2025 skoncovat s prodejem automobilů, které jsou na fosilní paliva. Je to poměrně zajímavé, vždyť Norsko je největším producentem ropy a plynu v celé západní Evropě.

Kolik se konkrétně přidalo elektromobilů?

Abychom byli konkrétní, v Norsku se vloni prodalo skoro sto padesát tisíc elektromobilů. Je to sice meziroční propad o sedm procent, ale obliba elektromobilů na druhou stranu podle statistik vzrostla.