Tesla je překvapivě už podruhé za sebou v zisku

O automobilce Tesla toho bylo napsáno hodně. Elon Musk se dokonce na konci loňského roku nechal slyšet, že musí mnohdy pracovat i devatenáct hodin denně, aby Teslu dostal do dalšího roku, který snad bude lepší než předcházející. To, že na tom Tesla je tak bídně, je však jen zavádějící. Pravdou totiž je, že automobilka je už podruhé za sebou v zisku, a to se v její celé historii zatím nestalo. V posledním čtvrtletí si totiž přišla na skoro sto čtyřicet milionů dolarů.  

O kalifornské automobilce Tesla toho opravdu bylo napsáno hodně, dokonce stále se o ní píše. Vloni se všechno točilo zejména kolem jejího zakladatele, tedy kolem Elona Muska, který vloni byl (dokonce možná pořád je) stíhán FBI. Čelil totiž žalobám od svých investorů, kterým poskytl falešné informace. Nicméně ať už to vloni bylo s Teslou jakkoli, je pravdou, že třetí kvartál minulého roku zakončila ve výši šest a půl miliard dolarů, zisk byl něco přes tři sta milionů dolarů, a v posledním čtvrtletí loňského roku si dokonce sáhla na zisk 140 milionů dolarů (konkrétně vygenerovala příjmy přes sedm miliard dolarů). To znamená, že dvakrát po sobě byla v zisku, a to je opravdu poprvé v její historii.  

I když se Tesle opravdu dařilo, nenaplnilo se očekávání analytiků.  

Automobilka má prosperovat i letos 

Největší podíl na výsledcích automobilky Tesla má rozhodně nový Model 3, který je konečně dostupný pro obyčejné smrtelníky. Doposud byly dostupné především vozy s mnohem vyšší pořizovací cenou. Jelikož se vozy staly atraktivní i pro běžné smrtelníky, zisky společnosti začaly stoupat. Dalo by se tedy říct, že automobilka konečně přišla na způsob, jak může hospodařit v zelených číslech.  

Zadluženost bude klesat 

Díky tomu, jak se automobilce v posledních měsících daří, nebude mít ani problém se splácením dluhů, a tak její zadluženost bude klesat (už bylo načase). Na začátku března se má zaplatit splátka konvertibilního dluhu, která je ve výši 920 milionů dolarů, o které se prvotně ani nevědělo, jestli se splatí.