Pět nejčastějších chyb řidičů

Řidičský průkaz si děláme z pravidla ve svých osmnácti letech. Někdo si ho dělá později, jiný člověk si testy v autoškole neudělá nikdy. Povídejme si však nyní o řidičích, kteří se bohužel za volantem automobilu dopouští hned několika chyb, a to bohužel opakovaně. Mezi řidiče, kteří dělají chyby, se klidně můžete řadit i vy, pokud se najdete v některé z pěti situací.

Mnozí řidiči si své chyby ani neuvědomují, ale bohužel o to je to horší. Díky tomu je neustále opakují, až se díky jedné chybě stane jedno velké neštěstí. Podívejme se tedy na pět situací, které znázorňují chyby řidičů za volantem. Pokud se v nich najdete, poučte se z nich a už víckrát je za volantem nedělejte.

1) Telefonování za volantem

V současné době plné moderních technologií existuje takzvaně HANDSFREE. Jedná se o zařízení, díky kterému můžete volat za volantem, aniž byste museli držet telefon v ruce. Proč ho tedy mnozí řidiči v rukách stále drží? Proč toto zařízení nevyužívají? Telefonování za volantem patří k příčinám mnohých dopravních nehod. Buďte opatrní a berte v potaz nejen své zdraví a bezpečnost, ale i bezpečnost všech lidí na silniční komunikaci.

2) Textování za volantem

Podobnou chybou, které se řidiči dopouští, je textování za volantem. To je však stejně nebezpečné (možná ještě nebezpečnější) než volání za volantem. Když upřete svůj zrak na displej telefonu, nevnímáte vozovku a snadno můžete vjet do protisměru, nemusíte stihnout zabrzdit či podobně.

3) Komunikace se spolujezdcem

Bohužel i komunikace se spolujezdcem může být smrtící. Mnozí řidiči se upnou na přítele, s nímž mluví, a nevnímají projíždějící sanitku, které mohou vjet do cesty. Takových případů se stalo už hodně.

4) Hlasitá hudba

K dalším chybám, kterých se většinou dopouští mladí a nezkušení řidiči, je hlasitá hudba ve voze. Díky hlasité hudbě neslyší sanitku nebo troubení či jiné zvuky z okolí, které musí vnímat.

5) Jsou opilí

Čím dál častěji se stává, že lidé nad kapkou alkoholu v krvi mávnou rukou. Jenže pak se stávají neštěstí. Alkohol je stále jednou z nejčastějších příčin nehod.