Jakému chování se na silnici raději vyhnout?

V osmnácti letech se většina lidí rozhoduje udělat si řidičský průkaz. Je to skvělé, vždyť řidičský průkaz je k životu potřeba, zejména když musíte dojíždět do práce nebo když bydlíte ve vesnici, která je několik kilometrů vzdálená od nejbližšího města. Každý řidič si však musí uvědomit, že není na silnici sám. Je třeba mít neustále na paměti, že jste na vozovce s mnohými dalšími řidiči, proto je nechtějte naštvat, aby do vás náhodou nenarazili. Čemu se tedy vyhýbat?

Každý řidič dělá za volantem hned několik věcí, díky kterým je nepozorný nebo rozhozený. Většina lidí telefonuje, jiní píší textové zprávy, jiní mluví se spolujezdcem. Tím však ostatní řidiče nenaštvete, naštvete je tím, co všechny ostatní činnosti, které za jízdy vykonáváte, způsobí.

Dávejte pozor na semaforech

Pokud blikne na semaforu červená, je to pro mnohé řidiče signál, že mohou odepsat svým kamarádům na textovou zprávu. Pro mnohé je to výzva k tomu, aby si pročetli aktuální novinky na internetu. Jenže díky textovým zprávám či surfování na internetu si neuvědomíme, že se z červené barvy najednou stala zelená. Stojíme tak na zelené a zpozorníme, až na nás všichni řidiči začnou troubit. Jenže než vyjedeme, blikne na semaforu opět červená, na kterou jste tak dlouho čekali. A čekali jste na ni nejen vy, ale i ti za vámi.

Nedodržujete rychlost

Samozřejmě žádný řidič vám nebude nadávat za to, když jedete příliš rychle. To je dokonce u řidičů poměrně vážené, ovšem každý řidič vás bude proklínat, pokud pojedete pomaleji, než máte. Ve městech se to dá akceptovat, policisté nebo kamery číhají na každém rohu, kde se to však tolerovat nedá, jsou dálnice a pruhy, v nichž se jezdí nejvyšší povolenou rychlostí. Pokud se i vy připletete do tohoto pruhu a nepojedete tak rychle, jak se v pruhu jet má, je bohužel jasné, že vás ostatní řidiči budou doslova nenávidět, což samozřejmě nechcete.