Chcete změnit práci? Víme, na co se zaměřit při výběru nového zaměstnání

Jelikož pracovní trh ukrývá obrovské množství pracovních příležitostí, nabízí se otázka, jestli náhodou nechcete jednu takovou pracovní příležitost vzít do svých rukou. Mnozí lidé nejsou spokojení ve svém stávajícím zaměstnání, touží po změně, jenže čekají. Pokud však budou čekat ještě chvilku, může se stát, že jim jejich životní příležitost uteče mezi prsty. Pracovní trh nebude tolik nabídek práce ukrývat donekonečna, na to se spoléhat nemůžeme. Zanedlouho přijdou roboti, stroje a zájem o pracovníky z masa a kostí už nebude tak velký. A tak neváhejme a pusťme se do hledání zbrusu nového povolání. 

Pokud chcete změnit práci, nabízí se otázka, podle čeho se rozhodovat, co brát v potaz, co hraje při výběru zaměstnání roli. Samozřejmě co člověk, to jiné požadavky na práci. Vybrali jsme však několik faktorů, na které se dívat především. 

Plat

Samozřejmostí je finanční ohodnocení čili plat. Jaký plat dostanete v konkrétní společnosti? Kolik vám bude za odvedenou práci zaplaceno? Mnozí lidé mají přehnaná očekávání, jiní jsou zase mile překvapení tím, kolik jim je nabídnuto. 

Benefity

Kupodivu platové ohodnocení dnes už nehraje takovou roli jako benefity. Benefity jsou dnes na prvním místě. Jsou ostatně to, co rozlišuje jednu firmu od druhé. Zatímco zaplatit jsou ochotní dnes opravdu všichni, ne všichni zaměstnavatelé jsou ochotni dát lidem atraktivní benefity. 

Hodnocení firem

Co hraje při rozhodování taky roli, tak je hodnocení firem, respektivefiremní zkušenosti pracovníků nebo klientů. Díky tomu si uděláte obrázek o firmě, do které se hodláte dostavit na pohovor. Recenze na konkrétní společnosti vám mohou pomoct při rozhodování, taky vám řeknou, jaká firma asi je nebo jak se ve firmě k jednotlivým zaměstnancům přistupuje.

O firemních hodnoceních a zkušenostech se dočtete například na www.hodnoceni-firem.cz