Jakými benefity si zaměstnavatelé hýčkají zaměstnance?

Jelikož je nyní o zaměstnance nouze, firmy přemýšlejí, co udělají, aby si své současné zaměstnance udrželi. Je naprosto běžné, že zaměstnanci přechází ke konkurenci, protože v jiné firmě jim nabídnou například vyšší mzdu nebo zajímavé benefity, které jim současný zaměstnavatel nabídnout nemůže. Jelikož se zaměstnavatelé bojí, že jim lidé odejdou, rozhodli se je hýčkat. Přidává se nejen na platech, ale začínají je lákat na různé benefity, které pracovníci ocení.

Ukázalo se, že když firmám teče do bot, jsou ochotni udělat cokoliv, aby přežili. Své zaměstnance si hýčkají, a rozhodli se do nich investovat. Začalo se enormně přidávat a začaly se zavádět benefity, kterých letos bude jenom přibývat. Čím si v současné době hýčkají zaměstnavatelé své zaměstnance?

Zajišťují penzijní připojištění

Velice oblíbeným benefitem je takzvané penzijní připojištění. Tento bendit začaly nabízet hlavně ty firmy, kterým skutečně teče do bot. Jsou to především firmy z výrobního segmentu, které nabízejí zaměstnancům takto zajímavé výhody a odměny.

Zajišťují bydlení

Jelikož si firmy hledají zaměstnance takřka v každém koutu republiky, někdy si zajistí pracovníky z daleka. Aby práci člověk vzal, zajistí firmy i bydlení. Samozřejmě nejedná se o neplacené bydlení, ale je poměrně levné – část nájmu často platí samotná firma. Lidé to ocení, protože v dnešní době, kdy ceny nemovitostí a tedy i nájmů rostou, nebudou mít starost s hledáním vhodného a hlavně cenově přijatelného ubytování.

Zajišťují vstupy na sportoviště

Velkou pozornost zaměstnavatelé začali věnovat zdraví. Rozhodli se tedy, že svým zaměstnancům zprostředkují volné vstupy například na různá sportoviště. Vedle klasických benefitů se tak v mnoha firmách nabízí i zdarma poskytovaného sportovní služby, k nimž se řadí například zdarma vstupy do plaveckých bazénů nebo do fitness center.