Nejprodávanější konzole historie

Patříte mezi vášnivé hráče videoher? Pak máte ve svém domově určitě herní konzoli, se kterou trávíte svůj volný čas. Pravdou je, že každým rokem na trh přijde nespočetně mnoho nových různých konzolí, které jsou velice atraktivní a které chceme zkrátka vlastnit. Pokud patříte k lidem, kteří se o konzole zajímají, máme pro vás otázku – tipli byste si, jaká herní konzole je nejprodávanější konzolí historie? Mnozí lidé si myslí, že nejprodávanější herní konzolí historie je bezesporu PS4, ale není to tak. Tato konzole dokonce není ani druhou nejprodávanější konzolí.  

Nejprodávanější herní konzolí je PS2 

Jak jsme zmínili, mnozí lidé se domnívají, že nejprodávanější konzolí na světě je PS4, které se prodalo skoro 103 milionů kusů. Jenže první místo historických tabulek obsazuje PS2, což je herní konzole, které se prodalo neuvěřitelné množství – konkrétně 155 milionů kusů. A jelikož se nyní pracuje na PS5, pravděpodobně se PS2 už PS4 nepřiblíží.  

Druhou příčku obsazuje konzole Nintendo DS, této herní konzole se prodalo 154 milionů kusů, tedy jen o milion kusů méně než PS2. Třetí místo si pak drží Game Boy, kterého se prodalo 119 milionů kusů. A pak čtvrté místo obsazuje tolikrát zmiňovaná herní konzole PS4.  

Jaké další herní konzole jsou hodně prodávané? 

Ptáte se, kde se umístila poměrně oblíbená herní konzole Xbox 360? Tato herní konzole se umístila na osmém místě, prodalo se jí celkem 86 milionů kusů. Co se týče novější verze Xbox one, této herní konzole se prodalo 44,5 milionů kusů.  

K oblíbeným herním konzolím patří taktéž Nintendo Wii, ta obsadila šestou příčku se 101 miliony prodanými kusy. A další příčku obsadilo PS3. Herních konzolí PS3 se prodalo skoro 88 milionů kusů.  

Nabízí se nyní otázka, jaké oblíbené herní konzole jsou ty vaše? A jaká herní konzole je podle vás nejlepší ze všech?