Jak úspěšně investovat v příštím roce?

Rozhodli jste se vytáhnout z pod polštáře vaše finanční prostředky a chcete je do něčeho investovat? Popravdě jste si pro investování nevybrali zrovna dobrou dobu, přece jenom se má zanedlouho dostavit ekonomické zpomalení, ekonomická krize, která bude mít negativní dopad právě na investiční trh jako takový. V případě, že však patříte k lidem, kteří věří, že ekonomická krize nepřijde nebo že nebude mít takový dopad na investiční trh, možná přemýšlíte nad tím, do čeho příští rok investovat. Pokud jste tedy pevně rozhodnutí, několik tipů pro vás máme.  

Investičních příležitostí je všude nespočetně mnoho, ale je pravdou, že ne všechny investiční příležitosti bude dobré uchytit. Jak již bylo několikrát zmíněno, příští rok se má nést ve znamení ekonomické krize. Zatímco někteří investoři se už nyní drží zkrátka, jiní investoři se domnívají, že je to stejné jako před lety – i kdysi se mluvilo o ekonomické krizi, která najednou nepřišla. A tak hrdě investují dál a využívají posledních možných příležitostí.  

Pokud se k těmto bláznivým, leč bohatým investorům chcete přidat, prozradíme vám, do čeho se vyplatí investovat i v případě, že by ekonomická krize přece jenom přišla.  

Nemovitosti 

Do nemovitostí se vyplatí investovat v každém případě. Ať už jste zdatní ve světě nemovitostí nebo jste nikdy žádnou nemovitost nevlastnili, to v tomto případě vůbec nevadí. Svět nemovitostí není trh složitý, navíc s jeho fungováním jste možná přišli do styku, když jste třeba hledali vlastní bydlen nebo když jste nějakou dobu bydleli v pronájmu.  

Nemovitostí je nyní na trhu mnoho, bohužel ceny nejsou tak nízko, jak bychom si přáli. To ostatně může změnit blížící se ekonomická krize.  

Zlato 

Zlato je takzvaná protikrizová investice. Vyplatí se do něj investovat v každém případě. I když je někdy na svém dnu, pravdou je, že vždycky se dostalo do výšin. Stačí si ho jenom uložit do svého trezoru.