Nová aplikace Facebooku vám automaticky zaplatí, když vyplníte dotazník

Kolem společnosti Facebook se aktuálně slétávají média jako supi. Důvodem toho jsou blížící se prezidentské volby ve Spojených státech amerických. Média doufají, že bude další mediální senzace v podobě dalšího skandálu, za kterým nebude stát nikdo jiný než společnost Facebook. Ale společnost se letos snaží přistupovat k tomu trochu jinak. Snaží se vybudovat co nejlepší opatření, která mohou vést k ochraně osobních dat uživatelů. Kromě toho přichází sociální síť i s mnohými novinkami, které rozhodně stojí za zmínku.  

Jednou takovou novinkou je aplikace, která vznikla ve společnosti Facebook a která je tedy jinými slovy pod jejich křídly. Jedná se o aplikaci Facebook Viewpoints, v rámci které si můžete vyplňovat dotazníky, za které rázem dostanete i zaplaceno.  

Zatím je novinka dostupná jen ve Spojených státech 

Pokud jste se začali radovat z této novinky, tak se zase radovat bohužel přestaňte. Zatím je novinka k dispozici jenom ve Spojených státech amerických, kde je ve fázi testování. Do mobilní aplikace mají vstup registrovaní uživatelé, které se tím pádem mohou účastnit nejrůznějších průzkumů, dotazníků a také mohou plnit různé úkoly, za jejichž vyplnění a zpracování budou samozřejmě náležitě odměněni. A jak jinak než finančně.  

Že by hon na osobní údaje uživatelů? 

Nabízí se otázka, jestli je to opravdu jen dobrá vůle společnosti Facebook, který chce přispět uživatelům do jejich kapsy, nebo jestli se jedná jen o hon na osobní údaje uživatelů. Přece jenom chce sociální síť Facebook po uživatelích konkrétnější, přesnější osobní údaje, jako je e-mailová adresa, také země, datum narození nebo pohlaví. Takové údaje chce Facebook podle oznámení využít pro lepší cílení jednotlivých dotazníků, ale je samozřejmě jasné, co s osobními údaji chce Facebook dělat. Již dříve přece obchodoval s osobními daty uživatelů, proč by se to nemělo opakovat.