Jak bezpečně uchovávat kryptoměny?

nvestování do kryptoměn je nyní velké téma a řada lidí se s k tomuto kroku rozhodla. Mnozí však bez předchozích zkušeností nebo získání potřebných informací. A přesně to je základ neúspěchu. Kryptoměny jsou bezesporu něčím, v čem lidé uchovávají své bohatství. A i z toho důvodu jsou předmětem mnoha hackerských útoků a krádeží. Je klíčové se mít na pozoru a vědět, jak tuto virtuální měnu vlastní uchovávat. 

Riziko je příliš velké 

Kdyby se z virtuální měny nestal takový trend, pravděpodobně by tolik hackerských útoků nebylo. Jenže on se z nich trend stal, což rapidně zvýšilo rizikovost investice. Pokud nechcete přijít o své mince, do kterých jste vložili možná i celoživotní úspory, prozraďme si způsoby, jak je uchovávat.  

Hardwarové peněženky pro maximální bezpečí 

Jedním z nejlepších způsobů, jak uchovávat kryptoměny, jsou hardwarové peněženky. Jednou z prvních takových peněženek, které se kdy ukázaly světu, byla Trezor. Součástí tohoto Trezoru byla možnost uchovat privátní klíče v bezpečí. Patří k němu i hardwarová tlačítka, která žádný hacker zmáčknout za vás nemůže.  

Pakliže by se stalo, že vám bude tato verze hardwarové peněženky ukradena nebo byste ji ztratili, Trezor lze spustit z jiného zařízení a pomocí vygenerovaných slov opětovaně spustit. 

Softwarové peněženky si zálohujte 

Druhou možností jsou softwarové peněženky, které však neposkytují tak silnou ochranu. Aby nedošlo k ukradení kryptoměn, je dobré mít ji zálohovanou, a to na speciálním USB disku, na který si zálohu souboru s peněženkou uložíte.  

V ideálním případě by se mělo jednat o šifrovaný disk, který se uloží na bezpečné místo, kupříkladu do trezoru, který máte fyzicky doma.  

Ať už se ale rozhodnete pro to či ono řešení, neprohloupíte. Naopak chybuje ten, kdo své kryptoměny nechává volně napospas.