Rady od zkušených investorů. Investujte jako profíci

Svět investování je otevřen prakticky každému. Pokud patříte k lidem, kteří se do tohoto světa teprve vydávají, ocení jistě řadu dobrých rad od zkušených, profesionálních investorů. Díky jednotlivým radám nebude začátek tak zneklidňující a stresující, jakým by možná mohl být. Tak si pojďme prozradit, co zkušení radí těm méně zkušeným. 

Žádné zázračné trendy nejsou dobrou volbou 

Kdo patří k nejlepším investorům všech dob? Je to bezesporu Warren Buffett, který se dlouhá léta řadil k nejlépe vydělávajícím lidem světa. I když nyní v první pětce nejbohatších už není, neznamená to, že by nebyl méně zkušený. Jeho rady mají hlavu a patu a jsou pro začínající investory naprosto klíčové.  

Warren Buffett patří mezi odpůrce zázračných trendů, kterých se v posledních měsících ukázalo víc než dost. Mezi tyto zázračné trendy patří i kryptoměny, jež jsou podle něj jenom propastí pro začínající investory.  

Říká také, že by si žádný investor neměl dělat nic z toho, že někdo bohatne rychleji než on. Není to podle něj žádná tragédie a takhle se k tomu rozhodně nesmí přistupovat. 

Vysoké výnosy bez rizika neexistují 

Mnozí lidé se nechávají zlákat tím, že někdo slibuje vysoké výnosy prakticky bez rizika. Jenže pokud vám někdo něco takového slibuje, pak lže. Platí, že čím větší zisk, tím větší riziko. A to neplatí jenom v tomto světě investování, ale i v mnoha jiných ohledech života.  

Pokud chcete udělat nějaký rizikový, riskantní krok, který by však mohl přinést opravdu skvělé zisky, je dobré tento krok co nejvíce promyslet. Nepouštějte se do něj, pokud by vás měl existenčně ohrozit. 

Pečlivě si vybírejte na základě zjištěných informací 

Stejně tak se nepouštějte do takových investic, o nichž si předtím nezjistíte klíčové informace. Akcií a podílových fondů je na trhu mnoho, každý jeden má svá pro i proti. Zvažte možná rizika i výhody a teprve poté do nich vložte své peníze.