Češi se vyžívají v technologiích. Platí třeba hodinkami

Určitě jste zaregistrovali, že Češi dnes platí vším jenom je platebními kartami. Hotovost je v pase už dávno, lidé si nevybírají, ve svých peněženkách mají většinou jenom pár drobných na parkování, ale to je vesměs všechno. Nosí u sebe hlavně platební karty, s nimiž lze dnes platit na takřka všech místech, ovšem i placení platebními kartami se začíná z České republiky vytrácet. Lidé dnes platí něčím zcela jiným, a to konkrétně hodinkami.  

Zatímco v mnoha státech je placení hodinkami stále něco neuvěřitelného a lidé si na to nedokážou zvyknout, v České republice není placení hodinkami nic neobvyklého. Když tento trend přišel do Česka, lidé si ho hned zamilovali To ostatně svědčí o tom, že Češi milují technologie, které jim usnadňují život, a že Češi opravdu žijí digitálně.  

Samozřejmě kromě hodinek používáme i zcela jiná chytrá zařízení. Zkrátka se zajímáme o technologické novinky a aplikace a jsme jim plně otevření. K placení kromě hodinek využíváme klasicky mobilní telefon, který máme po ruce častěji než kreditní kartu.  

Nejvíce takto platí mladí lidé 

Průzkumy se v nedávné době zaměřili na to, jestli jsou Češi v oblasti technologií informováni nebo nikoli. Výsledky byly doslova překvapivé! Ukázalo se, že Češi jsou nejen informováni, ale že dokonce většinu nejnovějších technologií sami používají. K placení svůj chytrý telefon využívá opravdu obrovské množství lidí, konkrétně mobilem platí každý třetí člověk, chytré hodinky posléze používá každý desátý.  

Z průzkumů také vyplývá, že jedenadevadesát Čechů nevlastní jiný než chytrý telefon.  

Atraktivní je i mobilní bankovnictví 

Nesmíme opomenout mobilní bankovnictví, které je také stále oblíbenější. Lidem se líbí možnost spravovat své finance prakticky odkudkoli na světě jen skrze své mobilní zařízení, kterým je mobilní telefon. I když k internetovému bankovnictví lidé přistupovali v minulosti skepticky, nyní se ho už nebojí a využívají ho denně.