Čína zachraňuje pandy. Jak?

Jelikož mnohé naše zvyky škodí přírodě a jelikož bychom pro peníze udělali doslova vše, dokonce i zabili krásné a ohrožené pandy, je skvělé, že se stále nachází více a více lidí, kteří chtějí pomoct naší zemi a jednotlivým druhům zvířat. Například Čína se nyní rozhodla bojovat za právě pand. Rozhodla se je chránit, jelikož se jedná o ohrožené druhy, kterých na světě opravdu není mnoho. Čína si je moc dobře vědoma toho, jak moc jsou pandy ohrožené, proto se rozhodla postavit obrovskou přírodní rezervaci, do níž se mohou ukrýt stovky pand, které budou zároveň lákadlem pro miliony návštěvníků.

I když by se dalo říct, že se bude jednat o jakousi pandí zoologickou zahradu, je to pravda jen částečně. Čína vynaloží všechny své prostředky na to, aby se pandy měli uvnitř výběhů stejně dobře jako venku, jen tedy nebudou ohrožovány pytláky, kteří je chtějí ulovit proto, že za ně dostanou královsky zaplaceno.

Navíc pandy díky přírodním rezervacím budou ochráněny před nežádoucími vlivy životního prostředí, utvoří se tak nové možnosti pro jejich úplnou záchranu a třeba se je podaří i přirozeně rozmnožit.

Unikátní přírodní rezervace vznikne v čínském Čcheng-tu

Unikátní přírodní rezervace určená pandám, jejíž cílem bude záchrana těchto krásných černobílých medvídků, by měla vzniknout během následujících několika málo let v čínském městě Čcheng-tu. Měla by zachránit několik posledních tisíc žijících pand na světě. Jelikož se budou pandy cítit v přírodní rezervaci jako doma, mohlo by dojít i k jejich rozmnožení se, čímž by došlo ke spasení jejich druhu.

Jak bude nová přírodní rezervace vypadat?

I když se zatím neví ani přibližná cena, ví se, jak bude přírodní rezervace vypadat. Ze začátku by měla rozloha parku zabírat zhruba sedmdesát kilometrů čtverečních plochy, je však možné, že se přírodní rezervace bude dále rozvíjet. Čínští specialisté chtějí zachránit všechny pandy, které zachránit lze. Na světě jich žije pouhých 1800, v zajetí je jich držet kolem tří set.