Koruna je zase silnější!

Letošní rok doslova přeje všem dovoleným v rámci Evropské unie. Pokud se i vy ještě chystáte do nějaké země, kde se platí eurem, pak rychle běžte směnit své peníze, než se aktuálně velice výhodný kurz změní. Díky dubnovým intervencím jsme se mohli radovat ze sedmadvaceti korun za euro, což už bylo oproti devětadvaceti korunám naprosto skvělé. Dnes se však stalo něco, co podporuje odcestování do zahraničních zemí platících eurem ještě více – koruna opět posílila a dnes jedno euro dostaneme už za šestadvacet korun. Lidé, kteří po ukončení dubnových intervencí čekali trochu větší zlevnění, se tak nyní radují a s chutí vyměňují. Rozhodně by se totiž nemělo čekat na další zlevňování, protože možná už žádné takové zlevňování nepřijde. Abychom se najednou nedivili, kdyby přišel úplně opačný stav. Zatím se však opačnému stavu koruna úspěšně vyhýbá a stále posiluje.

Proč koruna opět posílila?

Koruna opět posílila naprosto nečekaně. Dokonce se přesně pohybuje kolem pětadvaceti korun celá devět za jedno euro. Proč však koruna posílila, není přímo zřejmé, je to však skvělá zpráva pro české turisty, kteří se aktuálně chystají na dovolenou v zahraničí nebo už dokonce na takové dovolené jsou. Nejspíše však posílení koruny přispělo ve velkém hlavně zveřejnění několika analýz, podle kterých zvýšila Česká národní banka své sazby. Na pozoru jsou však investoři, kteří využívají právě tohoto posilování koruny. Mají oči takzvaně na stopkách a sledují jakýkoliv pohyb. Pokud by se stalo, že koruna ochabne, pak musí rychle stáhnout své investice, jinak by prodělali.

Investoři však díky tomuto posílení koruny, dále také kvůli relativnímu poklesu inflace výrobních cen a také díky aktuální situaci se rozhodli výrazně investovat do ropy, ovšem musí si kontrolovat právě ono kolísání koruny, aby pak opravdu výrazně neprodělali.