Jak se liší neoriginální a originální toner?

Bez tiskárny se dnes neobejdou ani firmy, stejně jako se bez nich neobejdou ani domácnosti. Nutno říci, že pokud v nich dojde náplň, je třeba počítat s tím, že je na místě koupit novou. Při výběru se lze dostat do situace, když se budete rozhodovat, zda koupit originální nebo neoriginální. Jak se liší? Podívejte se.

Výrobce

Zde je rozdíl zcela jasný. Pokud se jedná o originální variantu, je výrobcem stejná firma, která produkuje i vaši tiskárnu. Pokud jde o možnost druhou, vyrobila náplň firma jakákoliv jiná. Když si tedy porovnáte kompatibilní a originální tonery Xerox, nebo modely jiných značek, tak je na místě počítat s tím, že pouze u druhé varianty bude jak náplň, tak třeba i krabice doplněna samotným logem. U první možnosti to nebývá.

Kvalita tisku

To je velmi důležitá otázka, která se v souvislosti s daným typem náplně pravidelně objevuje. Když se podíváme na to, jak se dané varianty liší, máme pro vás dobrou zprávu. Pokud mluvíme o běžném kancelářském tisku a o jeho standardní kvalitě, je kladem to, že žádné větší rozdíly v podstatě nepoznáte. Neoriginálních náplní se proto nemusíte nijak obávat.

Výběr možností

Zde si jsou obě možnosti rovnocenné a tak je na vás, jakou konkrétně poptáváte. K dispozici jsou obě dvě. Příkladem je široká nabídka tonerů Epson jak ze segmentu těch originálních, tak i ze segmentu těch neoriginálních. Je jedno, jakou možnost si zvolíte. Vždy můžete na současném trhu vybírat podle parametrů, jako je:

  • Typ náplně
  • Barva náplně
  • Kapacita náplně

Cena

Ta se liší. Faktem je, že celkem podstatně. Nutno říci, že když porovnáme originál s kompatibilní variantou, je třeba říci, že druhá varianta náplně je podstatně levnější. Jak se ceny liší? Mohou to být i desítky procent, které jsou následně i částkou, o kterou se mohou snížit u mnohých často počítané náklady na tisk.