Slyšeli jste o foťáku, jehož spoušť spustí umělá inteligence?

Žijeme v době plné různých vymožeností. Mladí lidé to oceňují, bohužel naše babičky už nejsou tak nadšené ze všech různých vynálezů, které aktuálně hýbou světem. Mezi inovace, kterým babičky rozumět už asi nikdy nebudou, kdežto mladí jim rozumí víc jak sami sobě, se řadí hlavně chytré telefony nebo nově i chytré hodinky, které jsou aktuálním trendem. Zanedlouho se však na pultech obchodů objeví jiný trend, a sice chytrý fotoaparát, který v sobě bude skrývat umělou inteligenci.

Nový fotoaparát pochází z dílny Google. Jedná se o inovaci, která se rozhodně obejde bez fotografa. Lidé sice dneska upřednostňují focení pomocí svých chytrých telefonů, jenže pokaždé si musíte spoušť stisknout sami – i když pomocí selfie tyče. Google svým vynálezem chce tomuto focení zamezit. Díky novému foťáku se budete moct fotit sami i z dálky, aniž byste museli nějakého kolemjdoucího prosit o stisknutí spouště.

Představil se v říjnu loňského roku

Pokud sledujete svět technologií, možná jste tento vynález už zaregistrovali. Představen světu byl zhruba v říjnu loňského roku, ale až nyní se dostal na trh. Bohužel se zatím nedostal na český trh, ale je to jenom otázka času. Předpokládáme, že se na náš trh dostane během několika měsíců – doufejme, že to stihne do doby, než vypuknou letní dovolené.

Kolik bude foťák stát?

Jedná se o poměrně maličký fotoaparát, jehož cena je na jeho velikost přehnaná – ale když si vezmeme, kolik toho dokáže, možná je to cena až moc nízká. Ve Spojených státech amerických se zatím pohybuje okolo 249 dolarů, pokud tato cena vydrží, u nás bychom ho mohli koupit v přepočtu za 5 100 korun.

Nese název „Clips“ a snadno se uchytne k jakémukoliv objektu kolem vás. Můžete ho klidně přicvaknout na basketbalový koš, díky čemuž dosáhnete fotky během hodu na koš, můžete ho přicvaknout na fotbalovou branku nebo zkrátka kamkoliv.