Banky zrychlí převody peněz!

V dnešní době už málokdo platí v obchodech hotovostí. Hotovost se skutečně vybírá jenom v málokterých případech – platební terminály jsou zavedeny už skutečně takřka kdekoliv. Lidé tedy k placení využívají hlavně svých platebních karet, což je pochopitelné, protože je to přece jenom rychlejší platba, která trvá opravdu chvilku a díky které nemáte peněženku plnou těžkých drobných. Mnoho lidí má však problém s pomalým převodem peněz.

Své peníze při placení přeposíláme takřka ihned, ale pokud platíme něco přes internet, na účet příjemce se peníze dostanou skutečně pomalu – někdy to trvá až tři dny, než platba přijde, což znamená, že se taky zboží radikálně zpozdí a nepřijde v době, kdy objednané zboží potřebujeme.

Pokud tedy patříte k těm, kteří by ocenili, kdyby banky bankovní převody zrychlily, budete potěšeni. Skutečně se stížnosti vyslyšely a pracuje se nyní na zdokonalení platebních systémů, aby platby byly provedeny do několika vteřin, jak jsme zvyklí u plateb u stejné banky.

Vše je potvrzeno!

Není to informace, která není potvrzená – v nedávných dnech Česká národní banka totiž uzavřela dohodu s komerčními bankami v tuzemsku, která pojednává o tom, že do konce letošního roku je zapotřebí, aby peníze mezi bankami putovaly v řádech vteřin, nikoliv dnů. Bude to tedy obrovský posun, který potěší naprosto všechny příznivce online placení.

Projekt „Okamžité platby“ odstartován!

Tento projekt v sobě nese fungování čtyřiadvacet hodin denně, sedm dní v týdnu. Platby budou připisovány častěji během dne – převádět se bude moct nejvíce 400 tisíc korun. Testování už proběhlo, tudíž opravdu nic nestojí v cestě bankám, aby se začaly činit. Mají na to jenom dvanáct měsíců, během kterých musí zajistit, že peníze budou skutečně připisovány v řádech několika vteřin. Pokud půjde vše hladce, jak si Česká národní banka slibuje, možná bychom se s novou službou „Okamžité platby“ mohli setkat už ke konci roku 2018.