Jak jsou na tom aktuálně elektromobily?

V dnešní době má svůj vlastní automobil snad každý. Ten, kdo ho nemá, si ho brzy jistě pořídí. Pokud patříte k těm, kteří si budou svůj vysněný vůz teprve kupovat, možná se už nyní ohlížíte po voze, který by byl pro vás ten pravý. Jestli chcete založit rodinu, už přemýšlíte nad větším automobilem, který bude zároveň i prostorným. Pokud chcete mít něco moderního, zvažujete nějakou novinku od aktuálně nejkvalitnějších automobilek. Možná dokonce zvažujete i elektromobily, což jsou současný hit, kterého je na světě už několik milionů!

Elektromobily se staly poměrně populární, a to hned, co vyjely ze svých garáží. Podle všeho jsou elektromobily naší budoucností, některé automobilky se rozhodly vyrábět jenom elektromobily. Kupodivu zájem o elektromobily bohužel neroste, ale ani zrovna neklesá.

Kolik je na světě elektromobilů?

Sice se elektromobily neustále vyrábí, ale výrobcům chybí akumulátory, tudíž není výroba tak svižná, jako byla před půlrokem. Největším tahounem je stále Čína, která vyrábí elektromobilů víc než dost. Tím nejprodávanějším elektromobilem v Číně je elektromobil BAIC EV180 (jen pro zajímavost).

Svět elektromobilů však aktuálně slaví velké úspěchy. Na světě se jich nyní vyskytuje více jak tři miliony kusů! A to už je důvod, proč mohou výrobci elektromobilů slavit.

Ne všechny jsou mezi lidmi

Samozřejmě jedná se o vyrobená auta, nikoliv o prodaná auta. Z těchto tří milionů se doposud prodal jeden milion konečným zákazníkům. Předpokládá se, že příští rok bude pro elektromobily ještě lepší. Podle všeho by se na konci roku mohla výroba vyhoupnout až k číslu pět milionů existujících automobilů a prodat by se měly hned dva miliony těchto vozů.

Samozřejmě jsou to jenom předpoklady – kdo ví, kolik se jich nakonec prodá. Jelikož je však o elektromobily stále větší zájem, je dost možné, že se skutečně prodají hned dva miliony těchto vozů.