Bitcoiny už míří do reálného světa! Rus za ně koupil dům

Žijeme v době, kdy už se nemůžeme divit ničemu. Neustále se honíme za penězi, protože jenom ty nás podle všeho mohou zachránit a mohou nám dopomoct k tomu, abychom žili takový život, jaký si přejeme žít. Pokud i vy patříte k těm, kteří si chtějí vydělat nebo kteří chtějí zvýhodnit své úspory, měli byste myslet na to, že nemusíte mít dvě zaměstnání, ale můžete své stávající finance investovat. Svět investování je přece dneska skutečně rozmanitý a aktuálně se točí hlavně kolem bitcoinů.

Bitcoiny jsou něco, kolem čeho se točí celý internet. Je to internetová měna, kterou můžete legálně těžit, prodávat či jinak s ní obchodovat. Právě díky ní si můžete přijít ke skutečně skvělým penězům, a to do ní můžete jenom investovat, nemusíte ji přímo těžit, pokud tomuto světu nerozumíte.

Nicméně všichni si myslí, že bitcoiny jsou jenom v internetovém světě, ale to dneska už není tak úplně pravda. Tato virtuální měna se totiž dostává i do reálného života – například se za ni kupují domy.

Věřili byste tomu?

Málokdo by čekal, že se se bitcoiny tak rychle stanou běžnou platební metodou. Prodej domu za bitcoiny? To bychom čekali tak za pět let, ale doba je skutečně rychlá – prodej se uskutečnil už nyní. Jednalo se o koupi domu za zhruba 35 bitcoinů. Dům se nachází v Praze a koupil ho Rus.

Není to málo?

Pokud se ve světě bitcionů a kryptoměn nenacházíte, pokud mu nerozumíte, možná vám přijde 35 bitcoinů málo. Jenže to skutečně není málo! Při aktuálních kurzech to vychází na zhruba 10 milionů korun.

Tento prodej však není první, který se ve světě uskutečnil. Sice je to jedna z prvních transakcí, ale úplně první prodanou nemovitostí byl prodej domu v americkém Texasu. Během následujícího roku by se však podle předpokladů mělo takových prodejů dít více. Nejen bitcoiny, ale i jiná kryptoměna by se měla pomalu ale jistě dostat do reálného světa.