Google ubytuje nejen své zaměstnance – kolik a díky čemu?

V současné době se může kdejaká země chlubit skutečně skvělou ekonomikou, které dopomáhá i nízká nezaměstnanost a takřka rekordní zaměstnanost. S nedostatkem pracovní síly se potýká kdejaká společnost, kdejaká společnost kvůli tomu krachuje nebo je kvůli tomu donucena k radikálním krokům. Mnoho firem by však mělo zájemce o volná pracovní místa, ale bohužel tito zájemci požadují bydlení, které jim firmy nemohou nabídnout. I proto se rozhodl Google zrealizovat kampus, který bude moct ubytovat tisícovky nejen svých zaměstnanců.

Neustále se totiž řeší problémy s ubytováním zaměstnanců, kteří pracují nejen v Googlu, ale taky v různých pobočkách Amazonu, v Applu či ve společnosti Facebook. Proto se konkrétně Google rozhodl, že vybuduje naprosto nový komplex, o kterém se už nyní ví, že bude mít kolem devadesáti metrů čtverečních.

Kde bude nový komplex vybudován?

Podle všeho by se měl nový komplex společnosti Google vybudovat v Moffett Parku poblíž San Franciska. Měl by zde vyrůst designový kampus, který by podle plánů měl pojat až 4500 zaměstnanců! Kromě pokojů je zde i dostatek parkovacích míst – plánuje se zde vybudovat alespoň dva tisíce parkovacích míst, které budou rozprostřeny kolem budovy.

Jak bude nový kampus vypadat?

Už nyní skupuje Google pozemky na místě, kde má kampus rozkvést. Zatím si odkoupil pozemky zhruba s padesáti budovami, které byly v hodnotě přes miliardu dolarů. Podle všeho by se mělo jednat o kampus, který bude mít dvě budovy – budou mít velká celopodlažní okna, která se budou rozprostírat na pěti patrech. Kampusy by měly mít klikatou cestu, která umožní i venkovní přístup do každého z pater a která bude zároveň spojovat obě zmiňované budovy.

Kdy bude komplex otevřen?

Samozřejmě, že je to vše teprve na začátku. Google si však s tímto ubytováním chce dát sice záležet, ale taky ho chce mít co nejdříve hotové. Rozhodl se tedy, že celý komplex by měl být hotový do tří let – tedy do roku 2021.