Další znásobení zisku! Kdo se tím pyšní?

Aktuální nedostatek lidí je pro současné společnosti relativním zádrhelem, který je omezuje v jakémsi jejich běžném chodu podniku. Jenže společnosti, které svá červená čísla svádějí právě na nedostatek zaměstnanců, pak rychleji krachují. Vítězí jenom společnosti, které se s aktuální situací musí umět vypořádat. Právě takové se pak mohou pyšnit znásobením zisků. A že takových společností není málo!

K vyšším tržbám automobilek a také mnoha českým podnikům se také přidala i společnosti Microsoft, jejíž zakladatel je označován za nejbohatšího člověka planety. I této společnosti najednou vzrostl zisk, a to konkrétně o dvojnásobek. Ve svém fiskálním čtvrtém čtvrtletí se zisk zdvojnásobil a to na neuvěřitelných šest a půl miliard dolar (v přepočtu se jedná tedy o sto pětačtyřicet miliard korun). Jedná se o zvýšení z částky tří miliard dolarů. Je tedy až neuvěřitelné, co se za rok dá stihnout!

Díky čemu se zisk zdvojnásobil?

Zvýšení zisku se připisuje hlavně tomu, že se daří hospodaření cloudových aktivit. Také za to mohou různá daňová zvýhodnění podle společnosti. Pokud vás zajímají příjmy, které za poslední tři měsíce obdržela společnost, pak si sedněte – příjmy totiž stouply o devět procent oproti loňskému roku, a tak se letos mohou za uplynulé tři měsíce pyšnit částkou skoro pětadvacet miliard dolarů.

Tato společnost tedy ukazuje, že inovací se rozhodně nemusíme nijak obávat. Díky tomu, že všechno vsadili na inovace, kterou pro ně ještě nedávno byl Cloud, se jejich výsledky posilnily a zisky tak zdvojnásobily. Microsoft je tak stále největším výrobcem softwaru na světě. Jeho operační systém Windows využívá drtivá většina počítačů na celém světě. Pokud však pracujete v této společnosti, pak si držte své místo, protože firma plánuje propouštět, a to díky restrukturalizaci svých aktivit. Jedná se o zrušení zhruba tisíce pracovních míst. Firma aktuálně zaměstnává přes sto dvacet tisíc lidí po celém světě.