Slovenský startup hlásí investici 300 tisíc euro!

V poslední době se stává jakýmsi trendem, že se řada společností snaží o investování. Jedná se samozřejmě o velice kvalitní způsob, jak zvýhodnit svůj finanční majetek společnosti. Není se čemu divit, že se tedy společnosti začaly zajímat o začínající startupy, které mají před sebou relativně slibnou budoucnost. Startupy a aplikace jsou totiž přesně to, co si tento svět plný technologií, virtuálních realit a rozšířeného světa žádá a pro společnosti je to tak možnost, jak se stoprocentní jistotou zvýhodnit majetek podniku.

Nejen americké startupy však zajímají společnosti. I když se nejčastěji setkáváme s tím, že investice získávají americké společnosti, dnes se daří i jiné společnosti, a to konkrétně té slovenské, která se může pyšnit výrobou startupu jménem InHiro, který vznikl už minulý rok jako jakýsi interní projekt, který se zaměřoval na nábor zaměstnanců WebSupportu. Nyní se mu poštěstilo a hlásí investici. Nejedná se ale o malou investici, jak si možná představujete díky tomu, že se jedná „jen“ o slovenský startup. Jedná se celkově o investici tři sta tisíc euro, což je v přepočtu něco přes osm milionů korun, a to rozhodně není málo! Startup má totiž velice slibnou budoucnost.

Kdo investoval a na co se peníze použijí?

Největší podíl na této investici (konkrétně dvě třetiny částky) má na svých bedrech výhra v loňské soutěži StartupAwards.sk, která tedy pošle na účet této novince dvě třetiny částky. Tu jednu třetinu pošle společnost WebSupport. Peníze však už nyní mají své jasné využití. Budou využity zejména na vývoj produktu a na samotný personální růst. Část peněz také poputuje do propagace a samotného marketingu společnosti.

Tento úspěch není však jistě poslední. Společnost se stále snaží o řadu dalších investorů, protože věří ve svou slibnou budoucnost. To, že mají skutečně dobře našlápnuto, se však už odráží na aktuálních úspěších.