Facebook testuje odložení klíčových slov

Sociální síť Facebook v současné době čelí mnoha skandálům a průšvihům, které chce zamaskovat za ne zrovna atraktivní novinky, do nichž se pouští a o nichž informuje postupně své uživatele. K nedávným průšvihům patří zejména únik osobních údajů uživatelů, které prý mohly ovlivnit prezidentské volby. V současné době je tento průšvih už omluven a mnozí lidé ho už hodily za záda. Člověk by si řekl, že se Facebook poučí a že bude sekat chvilku dobrotu. Jenže nyní se ukázalo, že sdílí citlivá data s výrobci telefonů, kteří najednou mají přístup k takovým informacím, o nichž si dříve mohli nechat jenom zdát. Tyto své aktuální přešlapy, kterých se Facebook dopouští, chce však schovat za novinky, kterých není málo. K těm méně pozitivním patří například zavádění videoreklam do aplikace Messenger. K dalším novinkám se řadí testování odložení klíčových slov, a to po dobu třiceti dnů.

Testování nové funkce bylo spuštěno

Podle všeho už nyní probíhá velké testování funkce, která by měla umožnit všem uživatelům zmiňované sociální sítě odložení klíčových slov, a to až po dobu třiceti dní ve svém News Feed či ve skupinách.

V minulosti, když jste se chtěli vyhnout příspěvkům, museli jste spustit odmítnutí klíčových slov, nejdříve jste se jakožto uživatelé museli s příspěvkem setkat. Příspěvek samozřejmě obsahoval klíčové slovo, kterému jste se chtěli vyhnout. Neexistovala totiž žádná funkce nebo žádné místo, kam by se nechtěné příspěvky mohly odkládat.

Kdy bude nová funkce zavedena?

Testování je nyní už v pokročilejší fázi a zatím vše vypadá dobře. Je tedy hodně pravděpodobné, že se tato funkce objeví na Facebooku do několika týdnů. Otázkou je, jestli lze brát tuto funkci za pozitivní nebo jestli se naopak jedná o další krok vedle, který sociální síť podnikla. Uvidíme tedy, jak se funkce ujme a jaké bude mít ohlasy.