Gambleři jen s registrací! Víte o dalších změnách v hernách?

Každý z nás má několik zlozvyků, kterými se rozhodně nepyšní. Jedním takovým zlozvykem je i hraní na automatech. To je bohužel nechutný zlozvyk, který při dlouhém trvání neumíme ovládat, bohužel pak se dostaneme do velkých problémů – gambleři často prodají všechno, co mají, dostanou se do obrovských dluhů, které přivedou nejen jeho, ale i jeho rodinu na ulici. Vláda se s tímto zlozvykem a stále se rozšiřujícím problémem snaží neustále bojovat. Nyní proto zavedla pár změn, o kterých by zejména gambleři měli vědět.

Od nového roku platí hned několik změn, které výrazně ovlivní náš život. K těm pozitivním patří například zvýšení nemocenské nebo zavedení otcovské poporodní péče či dlouhodobé ošetřovné, kuřáci nebudou nadšeni z opětovaného zdražení cigaret, gambleři nebudou nadšeni z toho, že se pomalu ale jistě z barů, hospod či benzinek budou odstraňovat herní automaty, které budou k dispozici jenom v kasinech nebo v hernách.

Kromě toho už si nezahraje ten, kdo nebude registrovaný a kdo se neprokáže platným občanským průkazem.

Do herny občanku vždy s sebou!

Na automatech či takzvaných „herních bednách“ si člověk v Česku zahraje jenom tehdy, kdy je registrovaný. Přihlásit se ke svému účtu bude moct jenom s platným občanským průkazem, který je třeba předkládat.

Hráčské konto je vždy zřízeno provozovatelem herny – na tomto kontu je možné nastavit si nejvyšší částku sázky či prohry. V příštích několika měsících by se dokonce mělo zavést i to, že hráčská konta budou blokována těm lidem, kteří buď pobírají dávky, nebo mají vyhlášený bankrot.

Jsou nařízené přestávky!

K dalším změnám patří i to, že gambleři mají nařízené povinné přestávky. Po dvou hodinách je třeba, aby si dali minimálně čtyřhodinovou přestávku. Kromě přestávek je třeba, aby provozovatelé zobrazovali nastavené limity na technických zařízeních, aby vše bylo zkrátka pod kontrolou.